START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN ZakopaneKS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
FIS Grand Prix Wisła 2020: historyczny konkurs dla Polski! Biało-czerwona dominacja w Wiśle!
 dodano: 23 Sierpnia 2020    (źródło: A.Karczewska PZN fot T. Mieczyński)

strona: 1/2
1 2 

 To był wspaniały konkurs dla podopiecznych Michała Doležala, którzy zdominowali rywalizację w zawodach FIS Grand Prix w Wiśle. W pięknym stylu zwycięstwo na Skoczni im. Adama Małysza odniósł w sobotnim konkursie Dawid Kubacki. Drugie miejsce wywalczył Kamil Stoch, a podium uzupełnił Piotr Żyła.


 Za nami historyczne dla naszej reprezentacji zawody FIS Grand Prix Wisła 2020. Po raz pierwszy w historii polscy skoczkowie w komplecie stanęli na podium w zawodach najwyższej rangi, nie dając żadnych szans rywalom. Zawody zakończyła dekoracja najlepszych tego dnia skoczków narciarskich i odbyła się ona w strugach deszczu. 
 
Najrówniej tego dnia skakał Dawid Kubacki. Nasz mistrz w pierwszym skoku uzyskał 126,5 metra, a w finale wylądował na 128 metrze. - Zawsze się różne rzeczy mogą dziać i na pewno dobre jest to, że w tych niełatwych warunkach sobie poradziłem. Zrobiłem to, co miałem zrobić no i to funkcjonowało. Myślę, że to jest najlepszy sprawdzian swoich umiejętności w boju - mówił po konkursie sobotni triumfator. 
 
Na drugim stopniu podium stanął Kamil Stoch, który skoczył dzisiaj 119,5 oraz 136 metrów. Zwycięzca prologu stracił do Kubackiego prawie 10 punktów. - Przede wszystkim dziękuję za to, że te zawody doszły do skutku. Super jest znów rywalizować i cieszę, że kibice również nas wspierali. Dbajcie o siebie, ale starajmy się też żyć normalnie - stwierdził na konferencji prasowej Kamil Stoch. 
 
Ponad 13 punktów za triumfatorem uplasował się Piotr Żyła, który trzecie miejsce wywalczył dzięki skokom na odległość 121,5 oraz 131 metrów. - Jestem bardzo zadowolony z tych zawodów i cieszę się, że byłem na podium. Dziękuję wszystkim za doping - mówił zadowolony Piotr Żyła. 
 
W pierwszym konkursie indywidualnym na wiślańskim obiekcie zaprezentowało się 46 skoczków narciarskich z 11 krajów. Na starcie zobaczyliśmy 13. reprezentantów Polski. Lokaty w czołowej „10” zawodów FIS Grand Prix zajęli również: czwarty Tomasz Pilch (127,5 i 126,5 m) oraz szósty Stefan Hula (126 i 122 m). Dla Pilcha jest to najlepszy jak do tej pory rezultat w karierze. Na 13. miejscu zawody ukończył Paweł Wąsek (123,5 i 120 m), a tuż za nim uplasował się Klemens Murańka (124,5 i 120,5 m). Punkty zdobyli również: 20. Maciej Kot (122,5 i 118,5 m), 28. Jakub Wolny (dwukrotnie uzyskał 116,5 m) oraz 29. Andrzej Stękała (121 i 114,5 m). 
 
Poza finałową „30” znaleźli się: 32. Aleksander Zniszczoł (116 m), 36. Kacper Juroszek (114,5 m) oraz 44. Mateusz Gruszka (101,5 m).
 
W niedzielę na Skoczni im. Adama Małysza rozegrany zostanie drugi konkurs indywidualny, w którym wystartuje siedmiu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Tomasz Pilch, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Klemens Murańka. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:30.
 
strona: 1/2
1 2 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    98 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020