START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
PŚ w Rasnovie: Kobayashi wygrywa, Stoch drugi, dyskwalifikacja Graneruda!
 dodano: 19 Lutego 2021    (źródło: skijumping.pl)

 Zaskakujący zwrot akcji w Rasnovie! Ryoyu Kobayashi odniósł drugie w sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata po skokach na odległość 94 m oraz 98,5 m. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzecie Niemiec Karl Geiger. Pierwotnie zawody wygrał Halvor Egner Granerud, ale lider cyklu został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Pucharowe punkty zdobyło sześciu Polaków.


 Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowało się dwóch zawodników. Lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud wylądował na 94 metrze i zajmował pierwszą lokatę wspólnie z Manuelem Fettnerem (96 m). Trzeci, ze stratą jednego punktu, był Dawid Kubacki (95,5 m). Tuż za nim plasowali się Karl Geiger (94,5 m) oraz Gregor Deschwanden (94,5 m) wspólnie z Danielem Tschofenigem (93 m).
 
Siódme miejsce zajmował Ryoyu Kobayashi (94 m), a ósme Pius Paschke (93,5 m). Czołową dziesiątkę zamykali Kamil Stoch (92,5 m) i Piotr Żyła (93 m), a drugą otwierał Jakub Wolny (93,5 m).
 
Awans do finału wywalczyli również czternasty Klemens Murańka (93 m) oraz dwudziesty trzeci Andrzej Stękała (90,5 m). Paweł Wąsek oddał skok na odległość 89,5 metra i zakończył rywalizację na trzydziestej pierwszej pozycji.
 
Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 13. belki startowej.
 
Finałowa seria przyniosła sensacyjne rozstrzygnięcia. Początkowo z dwunastego pucharowego zwycięstwa w karierze cieszył się Halvor Egner Granerud. Reprezentant Norwegii poszybował na odległość 96,5 metra. Wygranej jednak nie było, gdyż lider Pucharu Świata został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Tym samym 24-latek zakończył konkurs na 29. pozycji, gdyż jego los podzielił... wicelider cyklu, Markus Eisenbichler.
 
Ostatecznie drugie zwycięstwo w sezonie, a osiemnaste w karierze odniósł Ryoyu Kobayashi. Reprezentant Japonii oddał skok na odległość 98,5 metra. Drugi, ze stratą 1,6 punktu do triumfatora, był Kamil Stoch, który zaliczył awans z dziewiątej pozycji po wysoko ocenionej próbie na 97,5 m. Na najniższy stopień podium wskoczył Karl Geiger (96,5 m), który o 0,1 pkt. pokonał Dawida Kubackiego (95 m). Piąte miejsce zajął Piotr Żyła (96 m).
 
Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Daniel Andre Tande (96,5 m), Pius Paschke (96 m), Manuel Fettner (93 m) oraz Daniel Tschofenig (93,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Gregor Deschwanden z wynikiem 92,5 metra.
 
Klemens Murańka po próbie na 89,5 metra uplasował się na szesnastym miejscu. Dziewiętnasty był Jakub Wolny (85,5 m), zaś dwudziesty drugi Andrzej Stękała (90 m).
 
Runde finałową przeprowadzono z 15. i 14. platformy.
 
Kamil Stoch po raz 79. w karierze, a ósmy w obecnym sezonie stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Trzykrotny mistrz olimpijski odniósł 39 zwycięstw, 22 razy był drugi oraz 18-krotnie trzeci. To również 234. polskie miejsce w czołowej trójce konkursów indywidualnych tej rangi.
 
 
 
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Halvor Egner Granerud (1544 pkt.) przed Markusem Eisenbichlerem (1018 pkt.) i Kamilem Stochem (944 pkt.). Piąty jest Dawid Kubacki (758 pkt.), a siódmy Piotr Żyła (743 pkt.).
 
W Pucharze Narodów liderują niezmiennie Norwegowie (4815 pkt.) przed Polakami (4337 pkt.) i Niemcami (3341 pkt.).
 
Na sobotę w Rasnovie zaplanowano konkurs drużyn mieszanych z udziałem dziewięciu ekip. Polacy wystąpią w składzie: Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki. Początek zawodów o 9:45 czasu polskiego. Z kolei o 8:30 rozpocznie się seria próbna.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    45 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021