START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
PŚ w Planicy: Geiger wygrywa jednoseryjny konkurs, Żyła i Wolny w dziesiątce
 dodano: 26 Marca 2021    (źródło: skijumping.pl)

 Karl Geiger został zwycięzcą jednoseryjnego piątkowego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich na Letalnicy (HS240) w Planicy. Reprezentant Niemiec triumfował dzięki próbie na odległość 232 metrów. Siódme miejsce zajął Piotr Żyła (239 m), a dziesiąty był Jakub Wolny (237 m). Pucharowe punkty zdobył także szesnasty Dawid Kubacki (230 m).


 Od początku dnia organizatorzy zawodów w Planicy musieli zmagać się ze zbyt silnymi podmuchami wiatru. Zaplanowane na 13:30 kwalifikacje zostały najpierw przesunięte na 14:00, a następnie odwołane. Również start konkursu został początkowo przesunięty z 15:00 na 15:15. Ostatecznie rywalizacja rozpoczęła się o 15:30 i została ograniczona do jednej serii konkursowej.
 
Zwycięzcą loteryjnych, trwających ponad dwie godziny zawodów na Letalnicy został Karl Geiger. Mistrz świata w lotach poszybował na 232 metr i pokonał o 9,6 punktu Ryoyu Kobayashiego (231 m). Na najniższym stopniu podium stanął Bor Pavlovcic (227,5 m), wyprzedzając o 2,4 punktu od kolegi z kadry, Domena Prevca (223,5 m). Piąty był Robert Johansson (225 m), a szósty Yukiya Sato, który lotem na odległość 237,5 metra ustanowił swój nowy rekord życiowy.
 
Najlepszym z grona polskich skoczków okazał się Piotr Żyła. Mistrz świata z Oberstdorfu wylądował na 239 metrze i zajął siódme miejsce, przed Markusem Eisenbichlerem (223 m) i Danielem Huberem (220 m). Czołową dziesiątkę zamknął Jakub Wolny z wynikiem 237 metrów.
 
Pucharowe punkty zdobył także Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld poszybował na odległość 230 metrów i zakończył zawody na szesnastej pozycji.
 
 
 
Podobnie jak w czwartek, Kamil Stoch (212 m) zakończył konkurs na trzydziestej drugiej lokacie. Trzydziesty szósty był Andrzej Stękała (203,5 m), a czterdziesty ósmy Klemens Murańka (199,5 m).
 
Obok Yukiyi Sato, rekordy życiowe ustanowili Tjas Grilc (171 m), Mathis Contamine (191 m), Jarkko Maatta (216,5 m) oraz Cene Prevc (232,5 m).
 
Konkurs rozegrano z 12. belki startowej. Na życzenie trenerów, Karl Geiger, Markus Eisenbichler oraz Ryoyu Kobayashi oddawali swoje próby z 11. platformy. Mistrz świata z dużej skoczni w Innsbrucku nie uzyskał jednak wymaganej odległości, aby otrzymać bonifikatę punktową.
 
Dzięki wygranej, Karl Geiger (237,3 pkt.) został liderem turnieju Planica 7, który obecnie został skrócony do pięciu punktowanych serii. Niemiec wyprzedza Ryoyu Kobayashiego (227,7 pkt.) oraz Bora Pavlovcica (225,2 pkt.). Siódmy jest Piotr Żyła (213,5 pkt.), a dziesiąty Jakub Wolny (208,1 pkt.).
 
W Pucharze Świata w lotach narciarskich prowadzi niezmiennie Ryoyu Kobayashi (180 pkt.) przed Karlem Geigerem (160 pkt.) oraz Markusem Eisenbichlerem (112 pkt.). Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła (62 pkt.) zajmuje dziesiąte miejsce.
 
Na czele Pucharu Świata znajduje się oczywiście Halvor Egner Granerud (1557 pkt.), który w niedzielę wzniesie do góry Kryształową Kulę. Drugie miejsce na koniec sezonu zagwarantował sobie Markus Eisenbichler (1130 pkt.). Trzeci jest Kamil Stoch (944 pkt.), szósty Piotr Żyła (805 pkt.), a siódmy Dawid Kubacki (773 pkt.).
 
 
 
W Pucharze Narodów prowadzą Norwegowie (5153 pkt.) przed Polakami (4521 pkt.) i Niemcami (3764 pkt.).
 
Na sobotę w Planicy zaplanowano ostatni w tym sezonie konkurs drużynowy z udziałem 9 ekip. Polacy, którzy po raz setny zaprezentują się w tego typu pucharowej rywalizacji, wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Początek zawodów o 10:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    85 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021