START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
PŚ w Ruce: Kraft nokautuje rywali z rekordową notą, Żyła i Kubacki z punktami
 dodano: 26 Listopada 2023    (źródło: skijumping.pl)

 Stefan Kraft w fenomenalnym stylu uświetnił swoje 100. indywidualne podium w zawodach Pucharu Świata. Lider cyklu triumfował w niedzielnym konkursie w Ruce (HS142) z rekordową notą punktową na dużej skoczni - 363,5 punktu! Drugie miejsce zajął Jan Hoerl, a trzecie Andreas Wellinger. W trzeciej dziesiątce zawodów sklasyfikowani zostali Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Paweł Wąsek nie awansował do finału.


 Pierwsza seria konkursowa w Ruce stała pod znakiem rywalizacji na najwyższym poziomie. Najlepszy w tej rundzie okazał się Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata poszybował na odległość 148,5 metra i otrzymał za swoją próbę rekordową na dużej skoczni liczbę 187,9 punktu. Austriak wyprzedzał o 13 punktów Stephana Leyhe (145 m) oraz o 13,3 pkt. swojego rodaka, Jana Hoerla (144,5 m). Czwarty był Ryoyu Kobayashi (144 m), piąty Pius Paschke (143 m), a szósty Andreas Wellinger (143,5 m).
 
Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Daniel Tschofenig (141 m) przed Timim Zajcem (142,5 m) i Karlem Geigerem (141 m). Czołową dziesiątkę zamykał Peter Prevc (144 m) przed Anze Laniskiem (144,5 m) i Halvorem Egnerem Granerudem (142 m).
 
Awans do finału wywalczyło dwóch Polaków. Piotr Żyła po skoku na odległość 135,5 metra zajmował dwudzieste miejsce. Dwudziesty czwarty był Dawid Kubacki (129,5 m).
 
Paweł Wąsek w swojej próbie uzyskał 128,5 metra i zakończył udział w konkursie na trzydziestej piątej pozycji.
 
Pierwszą serię konkursową rozegrano z 15., 14., 13. i 12. belki startowej.
 
W finale Stefan Kraft powtórzył odległość 148,5 metra i tym samym triumfował w Ruce z rekordową notą punktową na dużej skoczni. Austriak uzyskał 363,5 punktu i pokonał drugiego Jana Hoerla (145 m) z przewagą 22,6 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Andreas Wellinger (146 m), który wyprzedził swoich rodaków - Piusa Paschke (142 m) i Stephana Leyhe (137 m).
*
Na szóstej pozycji zawody ukończył Peter Prevc (140 m). Siódmy był Daniel Tschofenig (141 m), ósmy Timi Zajc (140 m), zaś dziewiąty Karl Geiger (137,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęli wspólnie Michael Hayboeck (137 m) i Halvor Egner Granerud (139,5 m).
 
Piotr Żyła po skoku na 131 metr ukończył zawody na dwudziestej pierwszej pozycji. Dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Dawid Kubacki (130 m).
 
Rundę finałową przeprowadzono z 13. i 12. platformy startowej.
 
Stefan Kraft jako drugi skoczek w historii osiągnął liczbę 100 miejsc na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata. Więcej "pudeł" na swoim koncie ma już tylko Fin Janne Ahonen (108). Austriak odniósł również 32. zwycięstwo w karierze i zbliżył się na jedną wygraną do szóstego w klasyfikacji wszech czasów Niemca Jensa Weissfloga (33).
 
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi z kompletem punktów Stefan Kraft (200 pkt.) przed Piusem Paschke (130 pkt.) i Andreasem Wellingerem (110 pkt.). Dziewiętnasty jest Dawid Kubacki (18 pkt.), zaś dwudziesty piąty Piotr Żyła (10 pkt.).
 
Na czele Pucharu Narodów znajdują się Niemcy (486 pkt.) przed Austriakami (460 pkt.) i Słoweńcami (193 pkt.). Polacy z dorobkiem 28 punktów są sklasyfikowani na ósmej pozycji.
 
Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną za tydzień w norweskim Lillehammer. W sobotę 2 grudnia na zawodników będzie czekał konkurs na normalnej skoczni Lysgaardsbakken (HS98). Dzień później odbędzie się rywalizacja na dużym obiekcie (HS140).
 
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    138 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024