START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane







KS Pieniny




  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
Raw Air w Lillehammer: Lanisek zwycięzcą prologu, Stoch czwarty
 dodano: 16 Marca 2023    (źródło: skijumping.pl)

 Anze Lanisek wygrał prolog do czwartkowego konkursu indywidualnego Raw Air na olimpijskiej skoczni w Lillehammer (HS140). Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 137 metrów. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch (138,5 m), a siódmy był Dawid Kubacki (131 m). Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków.


 
Środowy prolog w Lillehammer, opóźniony o 45 minut, padł łupem Anze Laniska. Słoweniec poszybował na 137 metr i wyprzedził o 6,6 punktu Halvora Egnera Graneruda (135 m). Trzecie miejsce zajął Timi Zajc, który skracał lot na 144 metr. Czwarty był Kamil Stoch (138,5 m) przed Manuelem Fettnerem (134,5 m) i Karlem Geigerem (133,5 m).
 
Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Dawid Kubacki (131 m) przed Zigą Jelarem (133 m) i Janem Hoerlem (129,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Daniel Tschofenig (131,5 m).
 
Wicelider turnieju Raw Air, Stefan Kraft wylądował na 125 metrze i uplasował się na czternastym miejscu w prologu.
 
Awans do zawodów wywalczyło jeszcze trzech reprezentantów Polski. Dwudzieste ósme miejsce przypadło Aleksandrowi Zniszczołowi (124,5 m), czterdziestą lokatę zajął Piotr Żyła (119 m), z kolei czterdziesty trzeci był Paweł Wąsek (120 m).
 
Jakub Wolny doleciał do 116 metra i został sklasyfikowany na pięćdziesiątej drugiej pozycji.
 
Prolog rozegrano z 8., 7. i 5. belki startowej.
 
W klasyfikacji generalnej Raw Air przewaga Halvora Egnera Graneruda (1311,2 pkt.) nad Stefanem Kraftem (1288,9 pkt.) wzrosła do 22,3 punktu. Trzecie miejsce zajmuje Anze Lanisek (1258,7 pkt.). Na siódmą pozycję awansował Dawid Kubacki (1229,1 pkt.), a dziesiąty jest Kamil Stoch (1217,6 pkt.).
 
Początek czwartkowego konkursu w Lillehammer zaplanowano na 16:30. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.
 
 
 
 
Wyniki prologu Raw Air w Lillehammer (HS140); 15.03.2023
Lp Nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. styl nota
1 Q 57 LANISEK Anze SLO 137.0 5 88.3 -6.0 57.0 155.6
2 Q 60 GRANERUD Halvor Egner NOR 135.0 5 88.3 -6.0 54.0 149.0
3 Q 51 ZAJC Timi SLO 144.0 7 89.1 -4.8 47.5 148.1
4 Q 47 STOCH Kamil POL 138.5 8 89.8 -2.1 58.5 144.3
5 Q 53 FETTNER Manuel AUT 134.5 5 88.2 -10.8 54.5 143.8
6 Q 52 GEIGER Karl GER 133.5 5 88.6 -10.1 55.0 143.2
7 Q 59 KUBACKI Dawid POL 131.0 5 88.4 -7.6 55.0 141.2
8 Q 44 JELAR Ziga SLO 133.0 8 90.3 2.7 56.5 137.2
9 Q 48 HOERL Jan AUT 129.5 7 89.2 3.0 54.0 136.3
10 Q 50 TSCHOFENIG Daniel AUT 131.5 7 88.9 -1.3 54.5 136.1
11 Q 40 JOHANSSON Robert NOR 137.5 8 90.4 -3.7 53.5 135.9
12 Q 45 FORFANG Johann Andre NOR 136.5 8 90.0 -5.3 56.5 135.5
13 Q 54 KOBAYASHI Ryoyu JPN 126.0 5 88.2 -4.8 52.5 132.5
14 Q 58 KRAFT Stefan AUT 125.0 5 88.3 -3.3 52.0 131.7
15 Q 42 LINDVIK Marius NOR 127.5 8 89.0 11.7 51.5 131.3
16 Q 43 TANDE Daniel Andre NOR 131.5 8 90.0 -1.2 55.5 129.6
17 Q 49 HAYBOECK Michael AUT 129.5 7 89.5 -3.2 52.5 128.6
18 Q 46 EISENBICHLER Markus GER 134.5 8 90.3 -3.7 51.0 128.0
19 Q 39 SCHMID Constantin GER 129.0 8 90.3 3.0 54.0 127.8
20 Q 33 DESCHWANDEN Gregor SUI 130.5 8 90.2 -1.4 54.5 126.6
21 Q 7 DEAN Decker USA 129.5 8 89.8 -1.4 53.5 123.8
22 Q 36 RAIMUND Philipp GER 130.0 8 89.8 -3.8 54.5 123.3
23 Q 26 KYTOSAHO Niko FIN 128.5 8 89.7 -2.1 53.5 121.3
24 Q 55 WELLINGER Andreas GER 121.0 5 88.7 -7.1 51.0 119.7
25 Q 32 SUNDAL Kristoffer Eriksen NOR 124.0 8 89.6 5.5 52.0 119.3
26 Q 34 AIGNER Clemens AUT 125.5 8 90.1 1.5 53.0 119.0
27 Q 23 LISSO Justin GER 127.0 8 89.8 -2.4 52.5 117.3
28 Q 29 ZNISZCZOL Aleksander POL 124.5 8 90.0 0.4 52.5 115.6
29 Q 38 KOS Lovro SLO 126.0 8 89.4 -3.8 52.5 114.1
30 Q 19 AIGRO Artti EST 126.5 8 89.4 -5.2 52.5 113.6
31 Q 22 MASLE Rok SLO 124.5 8 89.4 -0.7 51.0 113.0
32 Q 37 LEYHE Stephan GER 124.0 8 90.4 -1.4 52.5 112.9
33 Q 27 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 124.5 8 89.6 -1.9 52.0 112.8
34 Q 31 BRESADOLA Giovanni ITA 122.0 8 90.0 3.3 51.0 112.5
35 Q 24 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 125.0 8 90.0 -5.2 52.5 110.9
36 Q 41 PREVC Domen SLO 125.5 8 89.8 -3.9 48.5 109.1
37 Q 35 NAKAMURA Naoki JPN 122.0 8 89.5 -0.5 51.0 108.7
38 Q 8 IMHOF Remo SUI 122.5 8 89.4 -3.0 52.5 108.6
39 Q 15 LARSON Casey USA 120.0 8 89.9 2.7 51.0 108.3
40 Q 56 ZYLA Piotr POL 119.0 5 88.2 -13.8 49.5 107.9
41 Q 17 KOBAYASHI Junshiro JPN 120.5 8 89.7 0.1 50.5 106.1
42 Q 14 BELSHAW Erik USA 118.0 8 89.5 3.9 50.0 104.9
43 Q 30 WASEK Pawel POL 120.0 8 89.8 0.3 49.5 104.4
44 Q 12 STEINER Maximilian AUT 118.0 8 89.9 1.3 51.0 103.3
45 Q 1 BEDIR Muhammed Ali TUR 119.0 8 89.7 -1.6 51.0 102.2
46 Q 6 NOUSIAINEN Eetu FIN 119.0 8 90.1 -3.0 51.0 100.8
47 Q 21 AMMANN Simon SUI 119.0 8 89.6 -0.4 47.5 99.9
48 Q 16 SATO Keiichi JPN 117.5 8 89.9 -1.4 50.5 99.2
49 Q 9 TAKEUCHI Taku JPN 118.0 8 89.1 -2.7 50.0 98.3
50 Q 11 OESTVOLD Benjamin NOR 115.5 8 89.5 -1.1 49.0 94.4
51 5 CECON Francesco ITA 115.0 8 89.5 -1.1 49.5 94.0
52 3 WOLNY Jakub POL 116.0 8 89.1 -6.6 50.5 91.3
53 18 IPCIOGLU Fatih Arda TUR 111.0 8 89.4 1.3 47.5 87.2
54 25 INSAM Alex ITA 115.5 8 89.6 -9.4 49.5 86.6
55 20 SATO Yukiya JPN 107.5 8 89.4 2.5 48.0 82.6
56 13 KOUDELKA Roman CZE 105.0 8 89.6 3.6 45.0 76.2
57 10 VASSILYEV Danil KAZ 103.0 8 89.2 -3.7 44.5 64.8
58 4 MUMINOV Sabirzhan KAZ 102.0 8 89.3 -7.4 46.5 61.3
  2 HEIKKINEN Kalle FIN DNS
  28 AALTO Antti FIN DNS
 




«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    49



 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023