FIS Grand Prix Wisła 2014: Prevc zwycięzcą kwalifikacji
(żródło: A. Kosman PZN)

Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle przeprowadzono dziś treningi i kwalifikacje do nadchodzących zawodów FIS Grand Prix. Serię kwalifikacyjną do konkursu indywidualnego wygrał Peter Prevc, oddając skok na długość 134,5 metra.   W galerii kilka fot z treningu i kwalifikacji nadesłanych przez A. Kosman
( 24 Lipca 2014)
Łukasz Kruczek ogłosił skład na FIS Grand Prix w Wiśle

Trener Łukasz Kruczek podał skład kadry na zbliżające się zawody FIS Grand Prix, które w weekend (25-26 lipca) odbędą się na skoczni w Wiśle-Malince. Trener zdecydował, że w najbliższych konkursach wystartuje najlepsza „12” konkursu indywidualnego Mistrzostw Polski, pomijając tych zawodników, którzy nie mają prawa startu w zawodach FIS Grand Prix, czyli Dawida Jarząbka i Stanisława Bieli.
( 23 Lipca 2014)
Pierwszy zespół AZS Zakopane drużynowym Mistrzem Polski! Żyła otarł się o rekord

Niedzielny konkurs drużynowy na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zakończył zmagania skoczków w Letnich Mistrzostwach Polski. Najlepsza w słoneczne popołudnie okazała się pierwsza drużyna AZS Zakopane z Maciejem Kotem na czele. Srebro wywalczył pierwszy zespół TS Wisły Zakopane, natomiast brązowymi medalistami zostali zawodnicy WKS Zakopane ze świeżo upieczonym mistrzem Polski – Kamilem Stochem. Dzisiejszego dnia bliski ustanowienia nowego rekordu skoczni był Piotr Żyła, który nie ustał skoku na odległość 140 metrów.   W  galerii fotoreportaż nadesłany przez A. Kosman!!
( 20 Lipca 2014)
Kamil Stoch mistrzem Polski w skokach narciarskich
(żródło: A.Kosman PZN)

W sobotni wieczór na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrane zostały indywidualne Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Najlepszy w krajowych zawodach okazał się podwójny mistrz olimpijski – Kamil Stoch, który pokonał drugiego Piotra Żyłę o 23,1 punktu. Brązowym medalistą Letnich Mistrzostw Polski został Jakub Wolny – mistrz świata juniorów z Val di Fiemme.   W galerii kilka fot z konkursu nadesłanych przez A. Kosman PZN
12 ekip wystartuje w FIS Grand Prix Wisła 2014

Zarówno podczas konkursu drużynowego jak i indywidualnego w Wiśle zobaczymy najlepszych skoczków świata. Swój udział w wiślańskiej edycji FIS Grand Prix w skokach narciarskich potwierdziły m.in. ekipy z Austrii, Norwegii, Niemiec, Szwajcarii czy Słowenii. Polska skorzysta z prawa przysługującego gospodarzowi i w  kwalifikacjach wystawi dwunastu zawodników. W konkursie indywidualnym nie zabraknie podwójnego złotego medalisty z Soczi i zdobywcy Kryształowej Kuli za sezon 2013/2014 – Kamila Stocha.
( 17 Lipca 2014)
Pałasz po raz drugi punktuje w Villach

Magdalena Pałasz zajęła 18. miejsce w drugich zawodach FIS Cup rozgrywanych w austriackim Villach. Najlepsza po raz kolejny okazała się reprezentantka Niemiec - Katharina Althaus, która wyprzedziła swoją rodaczkę – Gianinę Ernst oraz Francuzkę – Coline Mattel. Natomiast druga z naszych reprezentantek – Joanna Szwab konkurs ukończyła na 37. pozycji.
( 13 Lipca 2014)
FIS Cup: Dawid Jarząbek trzeci w Villach
(żródło: A. Kosman PZN fot R. Mateja)

W niedzielę w austriackim Villach rozegrane zostały drugie zawody FIS Cup, w których znkomicie spisał się Dawid Jarząbek. Najmłodszy z podopiecznych Roberta Matei po dwóch bardzo dobrych skokach zajął w konkursie trzecie miejsce. Triumfował natomiast reprezentant gospodarzy – Clemens Aigner. Miejsca w czołowej „10” wywalczyło jeszcze trzech naszych reprezentantów: Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka i Łukasz Podżorski.
Podżorski na podium zawodów FIS Cup w Villach

Znakomicie sezon letni zainaugurowali podopieczni Roberta Matei, którzy wywalczyli sporo punktów podczas zawodów FIS Cup w Villach. Najlepiej spisał się Łukasz Podżorski, który konkurs ukończył na drugiej pozycji, a lepszy od niego okazał się być tylko reprezentant gospodarzy – Clemens Aigner. Bardzo dobrze zaprezentował się również najmłodszy w Kadrze Juniorów – Dawid Jarząbek, który oddał dwa bardzo dobre skoki, które pozwoliły mu zająć wysokie piąte miejsce.
( 12 Lipca 2014)
Magdalena Pałasz 13. w Villach

W austriackim Villach odbyły się inauguracyjne zawody cyklu FIS Cup, podczas których punkty wywalczyła jedna z naszych zawodniczek. Magdalena Pałasz pierwszy w tym sezonie konkurs ukończyła na 13. miejscu, triumfowała natomiast Niemka – Katharina Althaus.
FIS Grand Prix Wisła 2014: Skoczkowe ponownie spotkają się z kibicami

Trening otwarty kadry polskich skoczków powoli staje się stałym punktem w programie zawodów FIS Grand Prix organizowanych w Wiśle. Tym razem trener Łukasz Kruczek i jego podopieczni spotkają się z kibicami w piątek, 25 lipca. Początek treningu zaplanowano na godzinę 11.
( 7 Lipca 2014)
Skoczkowie rywalizowali o Puchar Gilowic

Skocznie narciarskie w Gilowicach były dziś areną zmagań najmłodszych skoczków narciarskich z Polski i Czech, rywalizujących w Międzynarodowych Zawodach w Skokach Narciarskich na Igelicie o Puchar Gilowic, z cyklu „Nadzieje Beskidzkie”. Zawody były częścią większej imprezy - Dni Gilowic (5-6 lipca).
( 6 Lipca 2014)
Mistrzostwa Polski próbą generalną przed FIS Grand Prix Wisła 2014

19 i 20 lipca w Wiśle odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Wśród skoczków tytułu bronić będzie Jan Ziobro, a wśród kombinatorów norweskich Paweł Słowiok. - Zapraszamy wszystkich sympatyków obu dyscyplin na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince i na trasy nartorolkowe na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Jonidło” - mówi Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.
( 2 Lipca 2014)
Skoczkowie i siatkarze zagrali dla hospicjum

W sobotę 24 maja w Szczecinie rozegrany został charytatywny "Mecz Gwiazd: Siatkarze i Skoczkowie dla Hospicjum" z udziałem siatkarzy i siatkarek oraz skoczków narciarskich - Macieja Kota, Jakuba Kota oraz Piotra Żyły. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
( 26 Maja 2014)
Znamy skład kadr A i B w skokach narciarskich!

Tuż przed świętami wielkanocnymi w Wiśle odbyło się spotkanie sztabów szkoleniowych polskich kadr skoków narciarskich z udziałem Adama Małysza. Dziś Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego oficjalnie zatwierdził składy Kadr A i B na sezon 2014/2015. W obu grupach znalazło się po sześciu zawodników. Trzecia, ośmioosobowa grupa juniorów zostanie zatwierdzona na najbliższym posiedzeniu Zarządu PZN.
( 22 Kwietnia 2014)
PŚ w Planicy: Kamil Stoch odebrał Kryształową Kulę!

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w finałowym konkursie Pucharu Świata w Planicy. Zdobywcy Kryształowej Kuli do podium zabrakło zaledwie 0,1 punktu. Zwyciężył natomiast Peter Prevc, który skokiem na odległość 142 metrów ustanowił nowy rekord skoczni.