Granerud przed Kubackim w konkursie indywidualnym
(żródło: tekst S. Rykowski Biuro Prasowe fot własne)

Halvor Egner Granerud wygrał niedzielny konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Norweg zaledwie o 1,1 punktu wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawida Kubackiego. Trzecie miejsce, po fantastycznym drugim skoku na 145,5 metra, wywalczył Austriak Stefan Kraft.    W galerii fotoreportaż
( 15 Stycznia 2023)
AUSTRIA O WŁOS PRZED POLSKĄ W KONKURSIE DRUŻYNOWYM
(żródło: tekst S. Rykowski Biuro Prasowe)

Konkurs drużynowy w ramach FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegrany został na Wielkiej Krokwi w Zakopanem po raz jedenasty. Z łączną notą 1151,5 punktu zwyciężyli Austriacy w składzie Daniel Tschofenig, Michael Hayboeck, Manuel Fettner i Stefan Kraft. Zaledwie 1 punkt mniej w ośmiu skokach uzyskała reprezentacja Polski, a dosyć niespodziewanie na trzecim stopniu podium uplasowali się Niemcy.  W galerii fotoreportaż
( 14 Stycznia 2023)
TSCHOFENIG PRZED KUBACKIM W KWALIFIKACJACH W ZAKOPANEM

Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla Austriaka Daniela Tschofeniga, który  wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Za skok na odległość 138,5 metra uzyskał notę 149,1 punktu oraz czek na 3000 franków szwajcarskich. Na drugim miejscu ze stratą 3,9 pkt. uplasował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki, który dodatkowo był dzisiaj najlepszy w dwóch seriach treningowych. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek (126 m, 142,4 pkt.)   W galerii fotoreportaż
( 13 Stycznia 2023)
Skład Polski na PŚ w Zakopanem
(żródło: skijumping.pl)

Polski Związek Narciarski podał nazwiska sześciu zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj podczas Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi (HS140). W Zakopanem wystartuje czterech członków kadry A oraz dwóch przedstawicieli kadry B.
( 9 Stycznia 2023)
TCS w Bischofshofen: Granerud wygrywa konkurs i cały turniej, Kubacki na podium!

Po szesnastu latach przerwy Norwegia świętuje w Turnieju Czterech Skoczni! Halvor Egner Granerud przypieczętował triumf w 71. edycji niemiecko-austriackiej imprezy, odnosząc zwycięstwo w finałowych zawodach w Bischofshofen (HS142). Norweg poszybował na odległość 139,5 m oraz 143,5 m. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie - Dawid Kubacki. Polak ukończył cały turniej na drugiej pozycji.
( 6 Stycznia 2023)
TCS w Bischofshofen: Granerud wygrywa kwalifikacje, Kubacki drugi!

Halvor Egner Granerud zwyciężył w kwalifikacjach do finałowego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen. Reprezentant Norwegii wygrał dzięki próbie na odległość 137 metrów. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (137,5 m), a czwarty był Kamil Stoch (137 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 5 Stycznia 2023)
TCS w Innsbrucku: Dawid Kubacki wygrywa na Bergisel!

Dawid Kubacki został zwycięzcą trzeciego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni na skoczni Bergisel (HS128) w Innsbrucku! Reprezentant Polski triumfował dzięki skokom na odległość 127 m oraz 121,5 m. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Piąty był Kamil Stoch, dziesiąty Piotr Żyła, zaś dwudziesty Paweł Wąsek.
( 4 Stycznia 2023)
TCS w Innsbrucku: Kubacki wygrywa kwalifikacje, Stoch drugi!

Dawid Kubacki triumfował w kwalifikacjach do trzeciego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni na Bergisel (HS128) w Innsbrucku. Reprezentant Polski wygrał dzięki próbie na odległość 128 metrów. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do zawodów.
( 3 Stycznia 2023)
TCS w Ga-Pa: Granerud ponownie najlepszy, Kubacki trzeci!

Halvor Egner Granerud odniósł drugie konkursowe zwycięstwo w 71. Turnieju Czterech Skoczni. Reprezentant Norwegii triumfował w noworocznych zawodach na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen, oddając skoki na odległość 140 m oraz 142 m. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, a trzeci był Dawid Kubacki. W czołowej dziesiątce uplasowali się szósty Piotr Żyła i dziewiąty Kamil Stoch. Pucharowe punkty zdobył również dwudziesty drugi Paweł Wąsek.
TCS w Ga-Pa: Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje!

Dawid Kubacki zwyciężył w kwalifikacjach do noworocznego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Polski triumfował dzięki próbie na odległość 140,5 metra. Awans do zawodów wywalczyło pięciu Biało-Czerwonych.
( 31 Grudnia 2022)
TCS w Oberstdorfie: Triumf Graneruda, Żyła i Kubacki na podium!

Halvor Egner Granerud zwycięzcą inauguracyjnego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie. Reprezentant Norwegii wygrał dzięki skokom na odległość 142,5 m i 139 m. Drugie miejsce zjaął Piotr Żyła (132,5 m i 137 m), a trzecie - Dawid Kubacki (140,5 m i 136 m). Dziewiąty był Kamil Stoch, zaś dziewiętnasty Paweł Wąsek.
( 29 Grudnia 2022)
MP w Wiśle: Kamil Stoch obronił tytuł, Żyła i Wąsek na podium

Kamil Stoch obronił tytuł mistrza Polski na dużej skoczni, wywalczony przed rokiem w Zakopanem. Trzykrotny złoty medalista olimpijski triumfował w Wiśle (HS134) po skokach na odległość 138 m oraz 125,5 m. Srebrny medal wywalczył Piotr Żyła, a brązowy Paweł Wąsek. Z powodu przeziębienia w zawodach nie wziął udziału lider Pucharu Świata, Dawid Kubacki.
( 22 Grudnia 2022)
Młodzi skoczkowie i biegacze narciarscy rywalizowali w malowniczej scenerii Tatr

Za nami wielkie święto najpopularniejszych zimowych dyscyplin sportowych w Zakopanem! W zimowej stolicy Polski w ramach „Cross Country Tatra Cup” w biegach narciarskich oraz „Ski Jumping Tatra Cup” w skokach narciarskich rywalizowało kilkuset młodych adeptów tych wymagających sportów. Na trasach biegowych i skoczniach Centralnego Ośrodka Sportu w stolicy Tatr pokazali się najbardziej utalentowani młodzi zawodnicy.
( 21 Grudnia 2022)
PŚ w Engelbergu: Dawid Kubacki triumfuje na Gross-Titlis-Schanze!

Dawid Kubacki odniósł dziewiąte w karierze, a czwarte w sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata! Lider klasyfikacji generalnej triumfował w niedzielnym konkursie na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu po skokach na odległość 141,5 m i 135,5 m. Drugie miejsce zajął Austriak Manuel Fettner, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Piąty był Piotr Żyła. Pozostali reprezentanci Polski nie awansowali do finału.
( 18 Grudnia 2022)
PŚ w Engelbergu: Triumf Laniska, Kubacki i Żyła na podium!

Anze Lanisek wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata na Gross-Titlis-Schanze (HS140) w Engelbergu. Reprezentant Słowenii zwyciężył dzięki skokom na odległość 139,5 m i 142 m. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (139 m i 140 m), a trzeci był Piotr Żyła (141 m i 139 m). Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.