Uniwersjada 201. Snowboard – 13 i piątek okazał się szczęśliwy
(żródło: M.Wadowski AZS)

Tego się nikt nie spodziewał… Snowboardzista Piotr Janosz wywalczył srebrny medal dla Polski w konkurencji slopestyle. Jest to dla polskiej reprezentacji dziesiąty krążek zdobyty podczas tegorocznej Uniwersjady.
( 14 Lutego 2015)
Narciarstwo alpejskie – Srebro Sabiny Majerczyk

Polska reprezentacja mam już na koncie dziewięć medali podczas tegorocznej Zimowej Uniwersjady. Tym razem srebrny krążek w konkurencji slalomu giganta wywalczyła narciarka alpejska Sabina Majerczyk. Polka musiała uznać wyższość jedynie Norweżki Krsitine Fausy Aasberg.
( 12 Lutego 2015)
Sabina Majerczyk srebrną medalistką Uniwersjady
(żródło: A. Kosman PZN)

Sabina Majerczyk wywalczyła srebrny medal Uniwersjady w Granadzie, zajmując drugie miejsce w slalomie gigancie. Polka uzyskała czas o 2,53 sekundy słabszy od Norweżki Kristine Fausy Assberg i zarazem była o 0,68 sekundy lepsza od sklasyfikowanej na trzecim miejscu Carminy Pallas z Andory.
( 11 Lutego 2015)
Snowboard – Andrzej Gąsienica-Daniel blisko medalu…

We wtorek nasi zawodnicy rywalizowali w zawodach snowboardowego slalomu równoległego. Nasi reprezentanci zaprezentowali się solidnie, a najlepiej z nich Andrzej Gąsienica - Daniel, który uplasował się tuż za podium.
Uniwersjada: Andrzej Gąsienica-Daniel tuż za podium w PGS
(żródło: A.Karczewska PZN)

Andrzej Gąsienica-Daniel wywalczył czwarte miejsce w slalomie gigancie równoległym rozgrywanym na XXVII Zimowej Uniwersjadzie. Polak awansował do półfinału, jednak w decydującym momencie walki o brązowy medal nasz reprezentant ominął bramkę i ostatecznie uplasował się tuż za podium. Mistrzem Uniwersjady w slalomie gigancie równoległym został reprezentant Niemiec - Daniel Weis, a wśród kobiet zwyciężyła Szwajcarka - Patrizia Kummer.
( 10 Lutego 2015)
Uniwersjada: Michał Kłusak ósmy w supergigancie

Za alpejczykami pierwszy start na Uniwersjadzie w Granadzie. Na trasie supergiganta najlepszy okazał się Włoch Michelangelo Tentori i tym samym zdobył złoty medal Uniwersjady. W czołowej dziesiątce uplasował się polski narciarz - Michał Kłusak, zajmując ósme miejsce. Dobry wynik zanotował także Adam Chrapek, plasując się na 12. pozycji.
( 6 Lutego 2015)
Michał Gut-Chowaniec w czołowej "30" na MŚJ w Ałmatach!

Michał Gut-Chowaniec wywalczył miejsce w czołowej "30" na Mistrzostwach Świata Juniorów w Ałmatach. W rywalizacji kombinatorów norweskich na skoczni normalnej i w biegu na 5 km nasz reprezentant wywalczył 25. miejsce. Mistrzem w tej konkurencji został Norweg - Jarl Magnus Riiber.
Karolina Chrapek wicemistrzynią Uniwersjady w supergigancie!
(żródło: A.Karczewska PZN M. Wadowski AZS)

Karolina Chrapek obroniła tytuł wicemistrzyni Zimowej Uniwersjady i drugi rok z rzędu wywalczył srebrny medal w supergigancie. W Sierra Nevada mistrzynią została Norweżka - Kristine Fausa Aasberg, która o 0.64 sekundy wyprzedziła naszą reprezentantkę. Natomiast brązowy medal zdobyła Szwedka - Helena Rapaport (+ 0,82 sekundy).
Uniwersjada 2015 Grenada. Niecodzienne rozpoczęcie

To było nietypowe otwarcie Uniwersjady. Organizatorzy zawodów w Granadzie postanowili zrobić je ze względów pogodowych pod dachem.
( 5 Lutego 2015)
Uniwersjada 2015 Grenada

Na Estadio Nuevo Los Carmenes w Granadzie w środę wieczorem odbędzie się uroczystość otwarcia hiszpańskiej części XXVII Zimowej Uniwersjady. Aura w Andaluzji daleka jest od zimowej.
( 4 Lutego 2015)
Uniwersjada: brązowy medal drużyny polskich skoczków!

XXVII Zimowa Uniwersjada w Szczyrbskim Plesie na Słowacji dobiegła końca. Ostatnią konkurencją narciarstwa klasycznego był drużynowy konkurs skoków narciarskich na skoczni normalnej (HS-100), w którym udział wzięły reprezentacje dziesięciu krajów, w tym ekipa z Polski w składzie: Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela i Jakub Kot. Nasi skoczkowie wywalczyli brązowy medal i tym samym w każdej dyscyplinie narciarstwa klasycznego na tej imprezie - skokach, biegach i kombinacji norweskiej reprezentanci Polski znaleźli się w gronie medalistów Uniwersjady. Złoto dla Rosji, srebro wywalczyli Japończycy.
( 1 Lutego 2015)
Uniwersjada Strbskie Pleso. Polacy na 4. miejscu w zawodach drużynowych

Reprezentacja Polski w składzie: Adam Cieślar, Szczepan Kupczak i Mateusz Wantulok prowadziła po serii skoków do kombinacji norweskiej w ramach Uniwersjady w Szczyrbskim Plesie. Polacy wyruszyli na trasę biegu 9 sekund przed Japończykami i 14 przed Niemcami. Podczas biegu nie udało się niestety utrzymać miejsca na pozycji medalowej. Nasi kombinatorzy finiszowali jako czwarci. Złoto dla Niemców, srebro wywalczyli Japończycy, a brąz - Rosjanie.
( 31 Stycznia 2015)
Uniwersjada Strbskie Pleso. Ewelina Marcisz z brąazowym medalem

Mamy kolejny medal na Zimowej Uniwersjadzie w Strbskim Plesie. Brązowy krążek w biegu masowym na 15 km techniką dowolną wywalczyła Ewelina Marcisz. Dla naszej reprezentantki to drugi medal podczas zawodów na Słowacji.
Uniwersjada Strbskie Pleso Kombinacja norweska – kolejne złoto Cieślara

Tak przechodzi się do historii. Kombinator norweski Adam Cieślar zdobył drugi złoty medal podczas Uniwersjady w Strbskim Plesie, a zarazem piąty (czwarty złoty) krążek w historii swoich startów w najważniejszej akademickiej imprezie świata. Tym razem nasz multimedalista zwyciężył w starcie masowym. Trzecie miejsce po wspaniałych skokach zajął Mateusz Wantulok.
( 29 Stycznia 2015)
Uniwersjada 2015 . Biathlon – znowu słabe strzelanie Polaków

W środę w biegu pościgowym biathlonistów w Osrblie na czołowych lokatach ciężko było szukać Polaków. W rywalizacji kobiet najwyżej z naszych na 18. miejscu (7 pudeł) uplasowała się Patrycja Hojnisz. Anna Mąka (4 pudła) była 21. W rywalizacji mężczyzn 31. miejsce zajął Kamil Cymerman (8 pudeł). Pozostali nasi reprezentanci, albo zostali zdublowani na trasie i musieli z niej zejść, albo nie przystąpili do rywalizacji.
Pierwszy «« (90-104)(105-119)(120-134)(135-149)(150-164) »» Ostatni