START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sporty motocyklowe
RAJD BRAZYLII: STEMPEL PRZYBITY, RAFAŁ SONIK ZDOBYŁ PUCHAR ŚWIATA
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 Rafał Sonik wygrał ostatni etap rajdu Dos Sertoes i tym samym postawił kropkę nad „i”, po raz trzeci zdobywając Puchar Świata FIM. W klasyfikacji brazylijskich zmagań kapitan Poland National Team zajął drugie miejsce, ustępując tylko miejscowemu „wyjadaczowi” Robertowi Nahasowi.
( 30 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: SONIK POKONAŁ PROBLEMY I WYGRAŁ ETAP
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Już tylko jeden etap rajdu Dos Sertoes dzieli Rafała Sonika od wywalczenia trzeciego w karierze Pucharu Świata. W piątkowych zmaganiach, mimo nieustannie przegrzewającego się silnika, kapitan Poland National Team okazał się najszybszym quadowcem, o nieco ponad minutę wyprzedzając swojego najpoważniejszego konkurenta Roberta Nahasa.  
( 30 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: DECYDUJĄCE ROZDANIE W ETAPIE MARATOŃSKIM
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Piąty dzień rajdu Dos Sertoes był etapem maratońskim. Po przebyciu 335 km odcinka specjalnego żaden z zawodników nie mógł skorzystać z pomocy mechaników. Przed znacznie krótszym, piątkowym oesem najważniejsza była więc chłodna głowa i taktyka. W rywalizacji quadów najszybszy był Robert Nahas, po którym na mecie stawił się Rafał Sonik. Z czasem 5:09.00 Polak awansował na drugie miejsce w klasyfikacji zmagań.  
( 29 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: NAJDŁUŻSZY ODCINEK Z KROWĄ NA PIERWSZYM PLANIE
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Rafał Sonik zawsze podkreśla, że najlepiej czuje się na długich odcinkach specjalnych. Czwartego dnia rajdu Dos Sertoes zawodnicy mieli do pokonania 585 km, w tym 364 kilometry oesowe. To wystarczyło liderowi Pucharu Świata, żeby zostawić w tyle konkurentów i pomimo bliskiego spotkania trzeciego stopnia z brazylijską krową, na moment odzyskać prowadzenie. Moment, bo sędziowie nałożyli na krakowianina karę czasową ponownie zrzucając go na trzecią pozycję.
( 28 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: WALKA W KURZU I PYLE, SONIK WRACA DO GRY
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Wtorek na rajdzie Dos Sertoes był dla Rafała Sonika dniem odrabiania strat. Po problemach nawigacyjnych na drugim etapie rywalizacji, quadowiec startował do kolejnego odcinka specjalnego z siódmej pozycji, a to oznaczało, że będzie skazany na wyprzedzanie. Po bardzo wymagającym, ponad 200-kilometrowym oesie udało mu się zająć trzecie miejsce i zniwelować znaczną część strat i wrócić do walki o zwycięstwo.
( 27 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: ROLNIK SPARALIŻOWAŁ ETAP, SONIK SZUKAŁ DROGI
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Brazylia kolejnego dnia zmagań w rajdzie Dos Sertoes nie przestaje zaskakiwać zawodników. Tym razem ponad 200-kilometrowy odcinek specjalny musiał zostać skrócony do zaledwie 50 km, ponieważ swoją zgodę na przejazd pojazdów w ostatniej chwili cofnął właściciel terenu, gdzie miała odbywać się znaczna część rywalizacji. Na skróconej trasie Rafał Sonik, będąc na prowadzeniu miał problemy z odnalezieniem trasy i do mety dojechał z siódmym czasem.  
( 26 Sierpnia 2014)
Debiut marzenie
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Super Enduro. Debiutujący w tej imprezie nowotarżanin Oskar Kaczmarczyk w klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie doskonałe miejsce drugie, ustępując jedynie Emilowi Juszczakowi z Joniec Team.   
( 25 Sierpnia 2014)
RAJD BRAZYLII: RAFAŁ SONIK W DRODZE PO TRZECI PUCHAR ŚWIATA
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 W 2010 roku Rafał Sonik, jako pierwszy rajdowiec spoza Ameryki Południowej wygrał Rajd Brazylii w klasie quadów i zapewnił sobie Puchar Świata FIM. Trzy lata później pech sprawił, że na półmetku spadł poza podium, ale to wystarczyło by ponownie zapewnić sobie trofeum. W tym roku krakowianin przystępuje do rywalizacji z tym samym celem – zdobyć puchar. Po raz trzeci.
( 25 Sierpnia 2014)
Po raz 69 w historii
(żródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

  W weekend Nowy Targ opanowali motocykliści. Odbyła się bowiem 69 edycja Rajdu Tatrzańskiego im. Kazimierza Jurkowskiego. To najstarsze zawody trialowe w kraju.  
( 5 Sierpnia 2014)
Trening w Szaflarach.
(żródło: E. Chyc Magdzin TKM)

Na zarośnięty niegdysiejszy tor motocrossowy w Szaflarach, tchnęło życie, za sprawą zawodnika Tatrzańskiego Klubu Motorowego Jana Stachonia-Tutonia,który postanowił wzbogacić swoje umiejętności jako motocyklista motocrossowy o bardziej widowiskową, ale jakże trudną i niebezpieczną dyscyplinę freestyle motocyklowy.
( 29 Lipca 2014)
Szybkiego powrotu do zdrowia Przemku
(żródło: )

Życzymy Ci Przemku szybkiego powrotu do zdrowia i Twoich pasji. Pozdrawiamy serdecznie cała rodzinę Kaczmarczyków.
( 24 Lipca 2014)
RAJD SARDYNII: „WŁOSKA ROBOTA”, SONIK ŚCIĄGNĄŁ KOLEJNY SKALP
(żródło: www.rafalsonik.pl)

 Emocje do samej linii mety towarzyszyły quadowcom ostatniego dnia rywalizacji w Rajdzie Sardynii. Rafał Sonik otrzymał zwrot 14 minut kary, które otrzymał niesłusznie przed startem drugiego etapu i dzięki temu na ostatnie 250 km trasy ruszył jako lider. Sebastien Souday robił co mógł by odzyskać prowadzenie, ale udało mu się odrobić tylko 40 sekund i prestiżowy Sardegna Rally po raz drugi z rzędu padło łupem krakowskiego rajdowca.
( 12 Czerwca 2014)
RAJD SARDYNII: MANEWR TAKTYCZNY, SONIK WRACA DO GRY
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Tuż przed półmetkiem Rajdu Sardynii Rafał Sonik tracił do przewodzącego stawce Mohameda Abu-Issy niemal godzinę i wydawało się, że strata jest już nie do odrobienia. Katarczyk popełnił jednak błąd i wypadł z rywalizacji. Co więcej sędziowie mają ponownie rozpatrzyć karę, jaką nałożyli na Polaka. We wtorek krakowianin był bezkonkurencyjny, wygrywając pierwszą część maratonu z przewagą niemal 20 minut nad Sebastienem Souday.
( 11 Czerwca 2014)
RAJD SARDYNII: TRZECIA ODSŁONA POJEDYNKU O PUCHAR ŚWIATA FIM
(żródło: www.rafalsonik.pl)

Po pierwszych dwóch rundach tegorocznego Pucharu Świata FIM widać już było, że w walce o trofeum liczyć się będzie dwóch zawodników: obrońca trofeum Rafał Sonik oraz robiący szybkie postępy Mohamed Abu-Issa. Quadowcy podzielili się zwycięstwami na Półwyspie Arabskim. Teraz trwa kolejny pojedynek tuzów, tym razem na skalistej i górzystej Sardynii. W niedzielę ruszyła kolejna edycja prestiżowego Sardegna Rally Race.
( 10 Czerwca 2014)
RAJD FARAONÓW: PODWÓJNE PODIUM I KORONA RAJDÓW DLA RAFAŁA SONIKA
(żródło: )

Rafał Sonik zakończył Rajd Faraonów potrójnym sukcesem. W stawce quadów zdeklasował konkurentów, w cuglach wygrywając konkurencję i umacniając się w fotelu lidera Pucharu Świata FIM. Jednocześnie stał się pierwszym quadowcem, który zdołał stanąć na podium w łącznej klasyfikacji motocyklowej. Co więcej krakowianin sięgnął po koronę rajdów FIM, wygrywając we wszystkich lokalizacjach, gdzie w przeciągu ostatnich pięciu lat odbywały się przystanki cyklu.  
( 24 Maja 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (46-60)(61-75)(76-90)(91-105)(106-120) »» Ostatni

 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024