POLKI CZWARTE W DRUŻYNOWYM SPRINCIE W FINALE PUCHARU ŚWIATA W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM. ARENA LODOWA W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM WYPEŁNIONA KIBICAMI!
(żródło: PZŁS)

Karolina Bosiek, Iga Wojtasik i Martyna Baran zajęły czwarte miejsce w drużynowym sprincie kobiet podczas drugiego dnia finałowych zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w Tomaszowie Mazowieckim. Impreza rozgrywana w Arenie Lodowej zakończy się w niedzielę.
( 19 Lutego 2023)
Czwarte miejsce polskich sprinterów w finale Pucharu Świata.

Czwarte miejsce sprinterów w drużynowym sprincie to najlepszy wynik reprezentantów Polski podczas pierwszego dnia finałowych zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które rozpoczęły się w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejna wielka łyżwiarska impreza, która odbywa się w Polsce.
( 18 Lutego 2023)
Damian Żurek z brązowym medalem Pucharu Świata, kapitalna niedziela w Tomaszowie Mazowieckim

Wspaniałe zwieńczenie udanego Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim rozgrywanego w Tomaszowie Mazowieckim. Damian Żurek został brązowym medalistą na dystansie tysiąca metrów, a jego wyczyn oglądała i oklaskiwała liczna publiczność zgromadzona w Arenie Lodowej!
( 13 Lutego 2023)
Światowe gwiazdy rywalizują w Tomaszowie Mazowieckim – rozpoczął się Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim

Najlepsi panczeniści świata po raz kolejny rywalizują w Polsce. W piątek w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się piąte w tym sezonie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Za tydzień, także w Arenie Tomaszów, finałowe zawody tego cyklu. Takiego nagromadzenia w naszym kraju światowych gwiazd tej dyscypliny jeszcze nie mieliśmy!
( 10 Lutego 2023)
Wielkie emocje podczas MP w wieloboju i wieloboju sprinterskim w Tomaszowie Mazowieckim

W niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim zakończyły się mistrzostwa Polski łyżwiarzy szybkich w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Wśród mężczyzn złoto przypadło Szymonowi Palce i Markowi Kani, a najlepsze z grona panczenistek okazały się  zakopianka Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek.
( 29 Stycznia 2023)
Faworyci nie zawiedli – I dzień Mistrzostw Polski

W sobotę w Tomaszowie Mazowieckim wystartowały mistrzostwa Polski łyżwiarzy szybkich w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Po pierwszym dniu rywalizacji prowadzą faworyci – Piotr Michalski, Szymon Palka czy Karolina Bosiek.
( 28 Stycznia 2023)
Łyżwiarze szybcy rywalizowali podczas XXIX OOM

W ubiegły weekend w Sanoku (20-22 stycznia) nasi zdolni łyżwiarze rywalizowali podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dobrymi wynikami pokazali, że w przyszłości będą doskonałymi następcami swoich starszych kolegów na arenie międzynarodowej.
( 23 Stycznia 2023)
Wysokie miejsca Polek podczas ME w łyżwiarstwie szybkim w Hamar

Karolina Bosiek zajęła piąte miejsce w wieloboju sprinterskim, a zakopianka  Magdalena Czyszczoń była szósta w wieloboju podczas mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim, które w weekend były rozgrywane w norweskim Hamar.
( 8 Stycznia 2023)
Biathlonowy PŚ w Pokljuce. WYGRANA OEBERG, ŻUK NAJLEPIEJ OD 3 LAT
(żródło: PZBiathlonu)

Elvira Oeberg wygrała bieg sprinterski w Pokljuce. Dla Szwedki to druga wygrana w PŚ w tym sezonie. Liderka klasyfikacji generalnej Julia Simon zajęła drugie miejsce, trzecia była Dorothea Wierer. Najlepszy wynik tej zimy zanotowała Kamila Żuk.
( 5 Stycznia 2023)
Polacy z jednym złotym medalem podczas drugich zawodów PŚ w Calgary

Polskie drużyny sprinterskie były najjaśniejszymi punktami naszej reprezentacji podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które w weekend odbyły się w Calgary. Mężczyźni w piątek zdobyli złote medale, a szóste miejsce w sobotę zajęły kobiety.
( 19 Grudnia 2022)
Złoto polskiej drużyny sprinterów w pierwszym dniu PŚ w Calgary w łyżwiarstwie szybkim

Polacy zwyciężyli w sprincie drużynowym mężczyzn podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które w piątek rozpoczęły się w Calgary. Dziewiąte na 500 i 5000 metrów były odpowiednio Andżelika Wójcik i Magdalena Czyszczoń.
( 17 Grudnia 2022)
Polskie panczenistki piąte w drużynowym biegu pościgowym.
(żródło: ISU.org)

Zakopianka Magda Czyszczoń wraz z Olga Kaczmarek i Karoliną Bosiek wywalczyły piątą lokatę w łyżwiarskim drużynowym biegu pościgowym  dywizji A podczas pucharowych zawodów w kanadyjskim Calgary. Bieg zwyciężyły reprezentantki gospodarzy przed Japonkami i zawodniczkami USA. Czwarte były Holenderki. Wcześniej Magda Czyszczoń w biegu na 1500 m dywizji B zajęła 10 lokatę
( 11 Grudnia 2022)
Magda Czyszczoń 15 na 3000 m w Calgary

Zakopianka Magda Czyszczoń zajeła 15 miejsce na dystansie 3000 m dywizji A podczas pucharowych zawodów rozegranych w piątek  na olimpijskim torze w Calgary. W pościgu  drużynowym  dywizji B polska ekipa w składzie M. Bachanek, A. Janicki, S. Palka zajęła 1 miejsce z czasem 3:45,596 wyprzedzając Koreę, Kazachstan i Niemcy W biegu na dystansie 1500 m  dywizji B  Szymon Palka zajął 16 lokatę a Marcin Bachanek był 21.
( 10 Grudnia 2022)
Zakopiańska łyżwiarka szybka medalistką Pucharu Świata Juniorów
(żródło: SNPTT)

Reprezentantka SN PTT 1907 Zakopane Liwia Kubin wraz z koleżankami z drużyny – Zofią Braun (WTŁ Stegny Warszawa) i Wiktorią Dąbrowską (MKS Korona Wilanów) zdobyła srebrny medal Pucharu Świata Juniorów w fińskim Seinäjoki.W biegu drużynowym najlepsze okazały się Holenderki, a na trzecim miejscu uplasowały się łyżwiarki z Niemiec.
Świetny początek drugiej edycji Pucharu Świata Juniorów

Kolejne sukcesy odnieśli młodzi panczeniści z Polski podczas Pucharu Świata Juniorów w Seinäjoki. Wiktoria Dąbrowska, Zofia Braun i Liwia Kubin ( SNPTT 1907 Zakopane) wywalczyły srebrne medale w rywalizacji drużynowej. Ich wyczyn kilkadziesiąt minut później powtórzyli reprezentacyjni koledzy: Mateusz Śliwka, Wojciech Gutowski i Szymon Wojtakowski.