Kolejna edycja Pucharu Świata Juniorów w Seinajoki
(żródło: PZŁS)

W najbliższy weekend będziemy śledzić aż trzy imprezy łyżwiarskie. W kraju w dniach 3-4 grudnia rozegrane zostaną Ogólnopolskie Zawody Dzieci (łyżwiarstwo szybkie) i Ogólnopolskie Zawody Rankingowe (short track) w dniach 2-4 grudnia. W tym samym czasie w fińskim Seinajoki odbędzie się druga edycja Pucharu Świata Juniorów.
( 29 Listopada 2022)
Drugi dzień zmagań na Pucharze Świata Juniorów

Młodzi łyżwiarze mają za sobą drugi dzień zmagań na Pucharze Świata Juniorów w Seinäjoki. Blisko kolejnych podiów była Wiktoria Dąbrowska. 16-latka zajęła szóste miejsce w rywalizacji na 500 i piąte na dystansie 1500 metrów.
( 28 Listopada 2022)
Świetny występ Polaków podczas Pucharu Świata Juniorów w Seinajoki

W fińskim Seinajoki, na otwartym obiekcie, rozgrywany jest pierwszy w tym sezonie Puchar Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Świetnie zainaugurowała go Wiktoria Dąbrowska. 16-latka wywalczyła srebrny medal na dystansie 1000 metrów. Później, wraz z Michałem Kopaczem, dołożyła brąz w mikście.
( 26 Listopada 2022)
Magda Czyszczoń srebrna na 3000 m w Stavanger.
(żródło: ISU)

Od 11 listopada w norweskim Stavanger rozgrywany jest Puchar Świata w łyzwiarstwie szybkim  W pierwszym dniu srebrny medal na dystansie 3000 m dywizji B wywalczyła zakopianka Magdalena Czyszczoń  która zaledwie 0,10 s uległa złotej medalistce  Chince Binyu Yang trzecia była Josie Hofman z Niemiec.  Natomiast w sobotę   w biegu pościgowym kobiet dywizji A polska drużyna w składzie Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Ola Kaczmarek zajęła  czwarte miejsce  Bieg wygrały Kanadyjki przed Holenderkami i Japonkami.
( 12 Listopada 2022)
Czyszczoń, Palka i sprinterzy AZS AWF Katowice najlepsi na koniec MP na dystansach

W niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim zakończyły się mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Najlepsi na długich dystansach ponownie byli Magdalena Czyszczoń z AZS AWF Katowice oraz Szymon Palka z KS Arena Tomaszów Mazowiecki.
( 6 Listopada 2022)
Karolina Bosiek i Marcin Bachanek mistrzami Polski na 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkim

Karolina Bosiek oraz Marcin Bachanek zwyciężyli w sobotę w rywalizacji na 1500 metrów podczas mistrzostw Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim, które są rozgrywane w Tomaszowie Mazowieckim. Złote medale w biegu drużynowym kobiet i mężczyzn wywalczyły odpowiednio AZS AWF Katowice oraz KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
( 5 Listopada 2022)
Andżelika Wójcik i Damian Żurek podwójnie złoci w MP na dystansach w łyżwiarstwie szybkim

W piątek w Tomaszowie Mazowieckim rozdano kolejne komplety medali 37. mistrzostw Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Stawką rywalizacji są nie tylko tytuły, ale i miejsca w kadrze narodowej na zbliżające się zawody Pucharu Świata. Podwójne mistrzostwo Polski na dystansie 500 i 1000 metrów wywalczyli Andżelika Wójcik i Damian Żurek.
W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się MP na dystansach w łyżwiarstwie szybkim

W czwartek w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się czterodniowe mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Stawką rywalizacji są nie tylko tytuły, ale i miejsca w kadrze narodowej na listopadowe zawody Pucharu Świata. Już w trakcie pierwszego dnia mieliśmy kilka bardzo ciekawych pojedynków. Mistrzostwo Polski na 500 metrów wywalczyli Andżelika Wójcik i Damian Żurek, który wyprzedził mistrza Europy Piotra Michalskiego.
Wójcik, Bosiek i Piotrowski ze zwycięstwami w PGE Pucharze Polski

W weekend w Tomaszowie Mazowieckim zawodnicy rywalizowali w ramach PGE Pucharu Polski seniorów i mastersów w łyżwiarstwie szybkim. Na swoich koronnych dystansach zwyciężyli reprezentanci kraju – Andżelika Wójcik, Karolina Bosiek czy Jakub Piotrowski.
( 31 Października 2022)
Łyżwiarstwo szybkie. Srebro i brąz Dawida Burzykowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.
(żródło: AZS Zakopane)

Za nami pierwszy weekend startowy zawodów krajowych w nowym sezonie w łyżwiarstwie szybkim. Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim w dniach PGE była miejscem udzialu Pucharu Polski i Wyścigu Pamięci Erwiny Ryś Ferens. Bardzo dobrze zaprezentowali się  zawodnicy AZS Zakopane na pierwszych zawodach Pucharu Polski.  srebrny medal na 1000 m zdobył Dawid Burzykowski  a na 500 m wywalczył brąz.
Zawody rolkowe O Puchar Prezesa SNPTT 1907 Zakopane
(żródło: I.Kubin SNPTT 1907)

Klub sportowy SNPTT 1907 Zakopane po raz 6 zorganizował zawody na rolkach dla dzieci i młodzieży "O Puchar Prezesa Klubu". Zawody zorganizowano na obiekcie strzelnicy biathlonowej w Kirach i wzięło w nich udział blisko 80-ciu zawodników głownie z zakopanego, a także Nowego Targu i Klikuszowej. Przy pięknej słonecznej pogodzie zawodnicy rywalizowali w 7 kategoriach wiekowych z podziałem na "zawodowców" i "amatorów".   W galerii fotoreportaż
( 24 Października 2022)
Znakomite zakończenie Akademickich Mistrzostw Świata w Lake Placid w wykonaniu polskich łyżwiarzy szybkich 6 marca 2022

Polacy w znakomitym stylu zakończyli akademickie mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim. W sobotę Iga Wojtasik i Dawid Burzykowski zdobyli brązowe medale w mikście podczas ostatniego dnia zawodów w Lake Placid.
( 6 Marca 2022)
Złote polskie drużyny! Triumfy Polaków na Akademickich Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim

Polscy łyżwiarze szybcy w trzecim dniu akademickich mistrzostw świata w Lake Placid wreszcie rozwiązali swój worek z medalami. Nasi panczeniści zdobyli złota w biegu drużynowym pań i panów.
Podsumowanie PGE Pucharu Polski

Blisko 140 zawodników wzięło udział w finału PGE Pucharu Polski w łyżwiarstwie szybkim, który został rozegrany w Tomaszowie Mazowieckim. To druga edycja tych zawodów wspierana przez głównego sponsora PZŁS – PGE Polską Grupę Energetyczną.
( 28 Lutego 2022)
Sukces Liwii Kubin na Mistrzostwach Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim,
(żródło: I. Kubin SNPTT)

Zawodniczka Klubu SNPTT 1907 Zakopane - Liwia Kubin - reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w dniach 28-30 stycznie 2022 roku na torze łyżwiarskim  w austriackim Insbrucku. Zakopianka indywidualnie dwukrotnie znalazła się w najlepszej ósemce na świecie - na świetnym 6. miejscu w mass-starcie i na 8. miejscu w biegu na 3000 m. Wielobój zakończyła na 11. pozycji. W biegu drużynowym Liwia razem z koleżankami z reprezentacji Wiktorią Dąbrowską i Zofią Braun uplasowały się na 5. miejscu. Pełne wyniki zawodów dostępne tutaj: https://live.isuresults.eu/events/2022_AUT_0002/schedule