Kolejne medale Polaków na mistrzostwach świata weteranów

Srebrny medal w skokach narciarskich i krążek w tym samym kolorze w kombinacji norweskiej - to kolejne trofea, o jakie wzbogacili się dziś nasi reprezentanci Wojciech Tajner i Daniel Bachleda na mistrzostwach świata weteranów.
( 9 Marca 2012)
PŚ w Trondheim: Daiki Ito wygrywa z rekordem skoczni, Stoch 6.!

Daiki Ito wygrał konkurs Pucharu Świata w norweskim Trondheim, Japończyk oddał skoki na odległość 137,5 metra i aż 141 metrów, co jest nowym rekordem skoczni. Ito zgromadził 295,1 punktu.
( 8 Marca 2012)
Tajner i Bachleda medalistami mistrzostw świata weteranów!

Pierwszy dzień rywalizacji w mistrzostwach świata weteranów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej przyniósł dwa medale dla naszego kraju. W najmłodszej kategorii wiekowej złoto wywalczył Wojciech Tajner, a srebro - Daniel Bachleda. Zawody toczyły się na średniej skoczni K-70.
( 7 Marca 2012)
Żyła wysoko w Pucharze Świata w Lahti, pierwsze punkty Murańki

Trzech polskich skoczków znalazło się dziś w czołowej trzydziestce zawodów Pucharu Świata, rozgrywanych w fińskim Lahti. Najlepszym wśród nich był Piotr Żyła, który zajął dziesiąte miejsce. Bardzo dobry występ zaliczył też 12. Maciej Kot, a po raz pierwszy w karierze punkty wywalczył Klemens Murańka. Zwyciężył Japończyk Daiki Ito.
( 4 Marca 2012)
Polscy skoczkowie na podium Pucharu Świata w Lahti!

Po raz pierwszy w tym sezonie drużyna polskich skoczków narciarskich wskoczyła na podium zawodów Pucharu Świata! W fińskim Lahti ekipa w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka zajęła trzecie miejsce, tuż za Niemcami. Wygrali, tradycyjnie, Austriacy.
( 3 Marca 2012)
Mistrzostwa świata w lotach - Piotr Żyła nowym rekordzistą Polski - 232,5 metra!

Polska drużyna zajęła dziś siódme miejsce, ale wiadomością dnia jest nowy rekord Polski w skokach narciarskich, który od dziś należy do Piotra Żyły. Wiślanin latał wyśmienicie w niedzielnym konkursie drużynowym, uzyskując 223,5 metra w pierwszej serii i aż 232,5 metra w finale. To dwa metry dalej niż do tej pory wynosił rekord Adama Małysza! Mistrzami świata zostali Austriacy.
( 26 Lutego 2012)
MŚwL w Vikersund: Robert Kranjec mistrzem!

Robert Kranjec został Mistrzem Świata w lotach w dwuseryjnym konkursie rozgrywanym w Vikersund, Słoweniec oddał skoki na odległość 217,5 i aż 244 metrów, co dało mu notę 408,7 punktu.
( 25 Lutego 2012)
MŚwL Vikersund: Dzisiejszy konkurs ostatecznie odwołany!

Pierwszy konkurs w ramach Mistrzostw Świata w Lotach narciarskich w norweskim Vikersund po bardzo długim odkładaniu został ostatecznie odwołany po skokach 35. skoczków.
( 24 Lutego 2012)
MŚwL w Vikersund: Kofler wygrywa kwalifikacje, Polacy awansują w komplecie!

Andreas Kofler skokiem na 221 metrów wygrał kwalifikacje do Mistrzostw Świata w lotach w Vikersund, Austriak za swój skok otrzymał 220,3 punktu. Do pierwszej serii awansowało czterech Polaków.
( 23 Lutego 2012)
PŚ w Oberstdorfie: Polacy na szóstkę, zwycięstwo Słoweńców

Reprezentacja Słowenii niespodziewanie odniosła triumf w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich, rozgrywanym w niemieckim Oberstdorfie. Triumf w FIS Team Tour należał jednak do drugich dziś Austriaków. Polscy skoczkowie dofrunęli dziś do szóstego miejsca w zawodach i siódmego w całym turnieju.
( 19 Lutego 2012)
PŚ w Oberstdorfie: Martin Koch wygrywa

Martin Koch nie dał szans rywalom podczas rozgrywanego dziś w Oberstdorfie konkursu Pucharu Świata w lotach. Austriak oddał najdłuższe skoki w obydwu seriach uzyskując 218 i aż 221,5 metra i z notą 443,4 punktu odniósł pierwsze w sezonie, a trzecie w karierze zwycięstwo.  Kamil Stoch uplasował się na 6 pozycji
( 18 Lutego 2012)
PŚ w Oberstdorfie: Kwalifikacje dla Petera Prevca

Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata na skoczni mamuciej w Oberstdorfie wygrał Peter Prevc, Słoweniec potwierdził wyśmienitą formę skacząc aż 221,5 metra, czym zdystansował rywali o ponad 10 metrów.
( 17 Lutego 2012)
PŚ w Willingen: Anders Bardal wygrywa, Stoch piąty !

Anders Bardal wygrał konkurs Pucharu Świata w Willingen, zaliczany także do klasyfikacji FIS Team Tour. Norweg oddał skoki na odległość 145,5 oraz aż 148 metrów, za co otrzymał notę 277 punktów. Kamil Stoch po pierwszej serii był czwarty i ostatecznie konkurs zakończył na piątym miejscu
( 12 Lutego 2012)
PŚ w Willingen: Norwegia świętuje zwycięstwo Polska drużyna 7-a

Reprezentacja Norwegii wygrała drużynowy konkurs PŚ w Willingen zaliczany równocześnie do klasyfikacji FIS Team Tour. Na drugim miejscu znaleźli się Austriacy, a na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy. Podopieczni Łukasza Kruczka uplasowali się na 7. miejscu.
( 11 Lutego 2012)
PŚ w Willingen: Ammann triumfuje w kwalifikacjach, Polacy awansują w komplecie

Szwajcar Simon Ammann wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w niemieckim Willingen (skocznia HS-145). Ammann skoczył na odległość 142 m. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Austriak David Zauner (140,5 m), natomiast trzeci był Norweg Rune Velta (137,5 m).