PŚ w Planicy: Austriacy kolejny raz wygrywają, Polacy poza podium

Reprezentacja Austrii po raz kolejny nie miała sobie równych w zawodach drużynowych. Tym razem podopieczni Alexandra Pointnera o 135,5 pkt wyprzedzili reprezentantów Norwegii podczas konkursu na "Letalnicy" w słoweńskiej Planicy. POlska drużyna zajęła czwarte miejsce.
( 19 Marca 2011)
PŚ w Planicy: Schlierenzauer wygrywa, Małysz i Stoch w "10"

Gregor Schlierenzauer okazał się najlepszy w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata na "Letalnicy" w słoweńskiej Planicy. Austriak oddał skoki na 219m i 226m (450,9 pkt). Kamil Stoch zajął 7 a Adam Małysz 8 pozycje
( 18 Marca 2011)
PŚ w Planicy: Kranjec nokautuje w kwalifikacjach Pięciu Polaków w konkursie

Robert Kranjec skokiem na 228,5m wygrał kwalifikacje do jutrzejszych zawodów Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy (HS 215). Na kolejnych lokatach uplasowali się Norwegowie - Anders Bardal (227m) oraz Anders Jacobsen (210,5m). W piatkowym konkursie zobaczymy prócz Adama Małysza i Kamila Stocha - Tomasza Byrta, Piotra Żyłę i Stefana Hulę.
( 17 Marca 2011)
Ogólnopolskie Spotkania UKS w skokach w Szczyrku

W niedzielę na skoczni Skalite w Szczyrku odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Uczniowskich Klubów Sportowych w skokach narciarskich dla juniorów C, D i E oraz dziewcząt. Najlepsi byli : Krzysztof Leja, Antoni Juroszek, Damian Skupień oraz Joanna Szwab.
( 15 Marca 2011)
Sześciu Polaków zobaczymy w Planicy na zakończenie sezonu

Przed nami ostatnia odsłona Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2010/11 - finałowe zmagania na skoczni mamuciej w Planicy. Do Słowenii wyruszy szóstka Polaków. Skład z mistrzostw świata w Oslo uzupełniony został o Macieja Kota, który zaprezentował się niedawno z dobrej strony w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle.
Benefis Adama Małysza w Zakopanem

26 marca po raz ostatni zobaczymy Adama Małysza jako skoczka. Takiej okazji nie powinien przepuścić żaden prawdziwy kibic polskich skoków narciarskich. Benefis Adama Małysza połączony z konkursem "Skoki do celu" odbędzie się na Wielkiej Krokwi.  W dniu dzisiejszym (14 marca)  pomiędzy organizatorami benefisu a COS -em zostały ostatecznie uzgodnione warunki wynajmu skoczni a Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher wydał zgodę na  organizację imprezy masowej.
( 14 Marca 2011)
PŚ w Lahti: Ammann zwycięża, Stoch 9.

Simon Ammann wygrał w Lahti swoje dwudzieste zawody Pucharu Świata, Szwajcar oddał dwa dalekie skoki na odległość 128,5 oraz 129,5 metra. Kamil Stoch zajął 9 lokatę a Adam Małysz był 15-y
( 13 Marca 2011)
Maciej Kot ósmy i szósty w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle

11 i 12 marca w Wiśłe rozgrane zostały dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w skokach.  Najlepiej z Polakó wypadł maciej Kot, który w piątek był ósmy a w sobotę zajął 6 lokatę Latem w Pucharze Kontynentalnym Polska będzie mogła wystawić o jednego skoczka mniej, bo dysponować będziemy limitem 7 zawodników. Dodatkowego zawodnika w Letniej Grand Prix wywalczyli: Austria, Słowenia i Norwegia.
( 12 Marca 2011)
PŚ w Lahti: Austriacy wygrywają, Polacy na 3. miejscu - rewelacyjny Małysz!

Reprezentanci Austrii okazali się najlepsi podczas dzisiejszego konkursu drużynowego z cyklu Pucharu Świata w fińskim Lahti (1086 pkt). Podopieczni Alexandra Pointnera wyprzedzili drugich Norwegów o 20,7 pkt. Na trzecim miejscu znalazła się po fantastycznym skoku Adama Małysza drużyna Polskich skoczków
PŚ w Lahti: Bardal wygrywa kwalifikacje, czterech Polaków w niedzielnym konkursie

Anders Bardal wygrał dzisiejsze kwalifikacje do niedzielnego konkursu głównego zawodów Pucharu Świata w fińskim Lahti. Reprezentant Norwegii poszybował na 125,5m. w niedzielnym konkursie zobaczymy czterech Polaków: Adama Małysza Kamila Stocha, Piotr  Zyłę i Tomasza Byrta
( 11 Marca 2011)
Dawid Kubacki mistrzem TZN na Wielkiej Krokwi

Zawodnik zakopiańskiej Wisły został w niedzielę mistrzem Tatrzańskiego Związku Narciarskiego na Wielkiej Krokwi. Rozegrano tylko jedną serię skoków..
( 6 Marca 2011)
Mistrzostwa TZN w skokach.

Grzegorz Miętus został mistrzem TZN w skokach na Średniej Krokwi. Drugie miejsce w kategorii open zajął Dawid Kubacki a trzeci był Krzysztof Biegun.
( 5 Marca 2011)
MŚ w Oslo: Austriacy ze złotym medalem po jednoseryjnym konkursie!

Dzisiejsze, jednoseryjne zawody drużynowe na skoczni Holmenkollen w norweskim Oslo wygrała ekipa Austrii (500 pkt).Na drugim miejscu znalazła się ekipa Norwegii, a niespodziewanie na trzeciej lokacie sklasyfikowani zostali reprezentanci Słowenii.
MŚ w Oslo: Schlierenzauer Mistrzem Świata, Polacy poza "10"!

Gregor Schlierenzauer po pięknej walce ze swoim rodakiem Thomasem Morgensternem został Mistrzem Świata w skokach na dużej skoczni w Oslo Holmenkollen. Srebrny medal trafił w ręce Thomasa Morgensterna, a z brązowego medalu może cieszyć się Simon Ammann. Adam Małysz zajął 11 miejsce a Kamil Stoch był  19 -y.
( 3 Marca 2011)
MŚ w Oslo: Bezkonkurencyjni Austriacy, Polacy na 4. miejscu
(żródło: skijumping.pl)

Drużyna austriacka wygrała konkurs drużynowy MŚ na skoczni normalnej w Oslo, srebro zdobyli Norwegowie, a brąz wywalczyli reprezentanci Niemiec. Tuż za podium znaleźli się reprezentanci naszego kraju!