Maciej Kot drugi w Iron Mountain!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Maciej Kot po dwóch bardzo dobrych skokach wywalczył drugie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Słowenii Anze Semenic, który o 11,6 punktu wyprzedził Polaka. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Austriak Ulrich Wohlgenannt.
( 21 Lutego 2015)
Jan Ziobro ósmy na Mistrzostwach Świata w Falun!

Jan Ziobro wywalczył ósme miejsce na skoczni normalnej HS-100 w swoim debiucie na Mistrzostwach Świata w Falun. Tytuł mistrza świata wywalczył Norweg Rune Velta, który zaledwie o 0,4 punktu wyprzedził Niemca Severina Freunda. Brązowym medalistą został natomiast Austriak Stefan Kraft.
MŚ: Polacy w komplecie awansowali do sobotniego konkursu!

Bardzo dobrze w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na skoczni normalnej HS-100 na Mistrzostwach Świata w Falun spisali się nasi reprezentanci. Polacy w komplecie awansowali do zawodów, a najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Piotr Żyła, który zajął siódme miejsce. Zwycięstwo w kwalifikacjach skokiem na odległość 93,5 metra zapewnił sobie powracający po kontuzji Simon Ammann.
( 20 Lutego 2015)
Maciej Kot drugi w Pucharze Kontynentalnym w Lahti!
(żródło: A. Kosman PZN)

Kolejny bardzo dobry występ Macieja Kota w Pucharze Kontynentalnym w Lahti. Dziś ustąpił pola tylko Słoweńcowi Anze Laniskowi, o którego zwycięstwie zadecydował pierwszy skok na odległość 132,5 metra, czyli aż 10 metrów więcej niż uzyskał młodszy z braci Kotów. Polak był za to najlepszy w drugiej serii. Pucharowe punkty wywalczyli dziś także 12. Stanisław Biela oraz 25. Przemysław Kantyka.
( 15 Lutego 2015)
Żyła i Zniszczoł punktują w Pucharze Świata w Vikersund

Anders Fannemel nowym rekordzistą świata! Od dziś najdłuższy skok, który udało się ustać podczas zawodów to 251,5 metra. Norweg prowadził po pierwszej serii konkursu w Vikersund z niewielką przewagą nad Severinem Freundem (237,5 m), jednak w drugiej nie udało mu się odeprzeć ataku Niemca i to Freund mógł się cieszyć z dzisiejszego zwycięstwa. Poza granicę dwusetnego metra poszybował Piotr Żyła - 215,5 metra, co po pierwszej serii dawało mu siódme miejsce, jednak problemy w drugim skoku sprawiły, że ostatecznie był 15. Drugi z wiślańskich skoczków - Aleksander Zniszczoł zajął 18. miejsce.
COC w Lahti: Maciej Kot czwarty w sobotnim konkursie

Maciek Kot otarł się o podium i zajął czwarte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w fińskim Lahti. Zwyciężył reprezentant Norwegii - Halvor Egner Granerud, który o ponad trzy punkty wyprzedził Słoweńca - Anze Laniska. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Fin - Janne Ahonen. Bardzo dobrze w sobotę na skoczni Salpausselkä w Lahti zaprezentował się Andrzej Stękała, który osiągnął najlepszy wynik w karierze w zawodach tej rangi, zajmując siódme miejsce.
( 14 Lutego 2015)
Prevc z nowym rekordem świata! Piotr Żyła na 12. miejscu

Dalekie loty i nowy rekord skoczni oglądaliśmy dzisiaj podczas konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund. Nowym królem Vikersundbakken został Słoweniec Peter Prevc, który skokiem na odległość 250 metrów ustanowił nowy rekord świata i zapewnił sobie triumf w sobotnich zawodach. Dobre miejsce zajął również Piotr Żyła, który ukończył konkurs tuż za czołowa „10”, na 12. pozycji.
Znamy skład skoczków na Mistrzostwa Świata w Falun!

Trener Kadry A polskich skoczków narciarskich Łukasz Kruczek wybrał skład reprezentacji Polski na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Falun. Znalazło się w nim sześciu Biało-Czerwonych, którzy podczas tego weekendu startowali w Pucharze Świata w Titisee-Neustadt.
( 8 Lutego 2015)
PŚ: Kamil Stoch na podium w Titisee-Neustadt!

Kamil Stoch po raz kolejny w tym sezonie stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Polak oddał znakomity skok w serii finałowej i awansował z dziewiątego miejsca na drugi stopień podium. Zwyciężył bezkonkurencyjny tego dnia Norweg - Anders Fannemel, który wyprzedził naszego mistrza o ponad 10 punktów. Natomiast na trzecim stopniu podium stanął Czech - Roman Kudelka.
Krzysztof Biegun wygrywa w Brotterode!

Krzysztof Biegun zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w niemieckim Brotterode, wyprzedzając Norwegów Roberta Johanssona i Joachima Hauera. Tuż za podium zawody ukończył prowadzący po pierwszej serii Stanisław Biela. W czołowej dziesiątce znalazł się także trzeci z Biało-Czerwonych orłów - Bartłomiej Kłusek (ósme miejsce).
( 7 Lutego 2015)
PŚ w Titisse-Neustadt: Kamil Stoch tuż za podium

Kamil Stoch nie zdołał utrzymać miejsca na podium, które zajmował po pierwszym skoku i ukończył dzisiejsze zawody na czwartym miejscu. Zwyciężył reprezentant gospodarzy, który okazał się bezkonkurencyjny na własnej skoczni, wyprzedzając aż o 11,4 punktu Austriaka - Stefana Krafta. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast słoweński zawodnik - Peter Prevc. Miejsce w czołowej "10" z wywalczył również Piotr Żyła, który ukończył zmagania na dziewiątej pozycji.
PŚ w Willingen: Kamil Stoch siódmy, triumf Severina Freunda

Festiwal lotów w niemieckim Willingen! W pierwszej serii konkursu indywidualnego Pucharu Świata oglądaliśmy aż dziesięć ponad 140-metrowych skoków, wśród których najdłuższy - 149,5-metrowy oddał lider na półmetku Severin Freund. W gronie lotników znalazł się także Kamil Stoch, który po skoku na odległość 143,5 metra zajmował szóste miejsce. W finale Freund wytrzymał presję i triumfował, pokonując o jeden punkt Rune Veltę. Trzecie miejsce zajął Roman Koudelka, a Kamil Stoch ostatecznie był siódmy. Pucharowe punkty zdobyli również Piotr Żyła (14. miejsce) i Jan Ziobro (25. lokata).
( 1 Lutego 2015)
PK w Zakopanem: Kubacki trzeci w drugim dniu zawodów

Atle Pedersen Roensen triumfował w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Różnice w czołówce konkursu były dziś minimalne. Norweski skoczek o zaledwie 0,3 punktu wyprzedził Austriaka Ulricha Wohlgenannta i o 0,4 punktu Dawida Kubackiego. Zawody odbyły się w niedzielny poranek na Wielkiej Krokwi (HS-134).
Dawid Kubacki wygrywa Puchar Kontynentalny w Zakopanem!

Dawid Kubacki wygrywa konkurs skoków Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Polak wyprzedził  Niemca Daniela Weniga i  Austriaka Ulricha Wohlgenannta.  Do finałowej trzydziestki zakwalifikowali się  wszyscy nasi skoczkowie.      W galerii fotoreportaż z zawodów( fot J. Koczyńska Chmiel)
( 31 Stycznia 2015)
PŚ w Willingen: Stoch zdyskwalifikowany, Polska na 11. miejscu

Za nami emocjonujący konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niemieckim Willingen wiatr wiał pod narty, a zawodnicy uzyskiwali imponujące (jak na dużą skocznię) odległości. Blisko pobicia rekordu obiektu był Norweg Anders Fannemel, który poszybował aż na 151,5 metr. Dla Polaków zawody skończyły się niestety po pierwszej serii. Z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu Kamil Stoch został zdyskwalifikowany. Polska spadła z 6. na ostatnie, 11. miejsce i nie awansowała do finałowej rundy. Ostatecznie konkurs wygrali Słoweńcy przed Niemcami i Norwegami.
Pierwszy «« (960-974)(975-989)(990-1004)(1005-1019)(1020-1034) »» Ostatni