Puchar Świata w kombinacji w Zakopanem odwołany

W Zakopanem nie odbędzie się zaplanowany na 28-29 stycznia 2012 roku Puchar Świata w kombinacji norweskiej. Powodem, jaki podał komitet organizacyjny zawodów, jest brak możliwości przygotowania w terminie tras biegowych.
( 2 Stycznia 2012)
Puchar jesieni. Mateusz Wantulok najlepszy w kombinacji norweskiej

W drugiej edycji  tegorocznego Pucharu Jesieni w piątek  rozegrana została kombinacja norweska. Do konkursu zgłosiło się 24 zawodników.  Najlepszy w dwuboju okazał się Mateusz Wantulok, który wyprzedził Krystiana Gryczuka i Damiana Urbasia.
( 7 Października 2011)
Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Paweł Słowiok mistrzem Polski

Paweł Słowiok- zawodnik KS Wisła Ustronianka  wywalczył  letni tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej. Wice mistrzem został jego klubowy kolega Adam Cieślar a na trzecim  stopniu podium stanął Tomasz Pochwała  z TS Wisła Zakopane.  W galerii fotoreportaż ze skoczni !!!!
( 17 Września 2011)
Tomasz Pochwała punktuje na zakończenie LGP w Oberstdorfie

Ostatni konkurs Letniej Grand Prix okazał się szczęśliwy dla Tomasza Pochwały. Zakopiańczyk przede wszystkim świetnie pobiegł, a to przy dość dobrej pozycji wyjściowej po skokach pozwoliło mu zajął 24. miejsce w Oberstdorfie. Zawody, a także cały cykl LGP 2011 wygrał Johannes Rydzek
( 4 Września 2011)
Tomasz Pochwała punktuje w Letniej Grand Prix

Zakopiańczyk Tomasz Pochwała zdobył dziś(28 sierpnia) punkty Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej, zajmując 28. miejsce w Oberwiesenthal. Pierwszy w historii konkurs "Penalty Race" wygrał Johannes Rydzek.
( 28 Sierpnia 2011)
Zakopane zorganizuje nowy format zawodów w kombinacji!

Nie dość, że do Polski powraca w styczniu Puchar Świata w kombinacji norweskiej, to dodatkowo kibice będą mieli niepowtarzalna okazję, aby zobaczyć na żywo nowy format rozgrywania zawodów! W drugim dniu zakopiańskiego Pucharu Świata najlepsi kombinatorzy zmierzą się w "Penalty Race", czyli biegu z rundami karnymi.- podaje portal Polskiego Związku Narciarskiego.
( 19 Kwietnia 2011)
Tomasz Pochwała zdobywa mistrzowski tytuł na Wielkiej Krokwi

Tomasz Pochwała powtórzył wczorajszy sukces i pokazał że nie ma równych sobie w kombinacji norweskiej i zwyciężył w niedzielnych mistrzostwach TZN rozegranych na Wielkiej Krokwi i na 5 km trasie.
( 6 Marca 2011)
Mistrzostwa TZN w kombinacji norweskiej

Tomasz Pochwała  z TS Wisła Zakopane został Mistrzem Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w kombinacji norweskiej na  HS 94. Vice mistrzowski tytuł wywalczył  Mateusz Wantulok z  AZS AWF Katowice a trzeci był kolega klubowy Tomka Pochwały Andrzej Gąsienica.
( 5 Marca 2011)
Tomasz Pochwała został mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

Zakopiańczyk Tomasz Pochwała ( TS Wisła Zakopane) został Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej.  Po piatkowym konkursie Tomejk zajmował 5 lokatę ale doskonały czas na dystansie 10 km w sobotnim biegu na Kubalońce zapewnił mu  najwyższe miejsce na podium.
( 19 Lutego 2011)
Adam Cieślar najbliżej złota na półmetku mistrzostw Polski!

Grudniowy mistrz ze skoczni dużej Adam Cieślar jest na razie najbliżej wywalczenia drugiego z rzędu złotego medalu zimowych mistrzostw Polski. Oddał najdłuższy skok dnia - 104 metry, ale nic nie jest jeszcze pewne. Różnice są niewielkie i jutro zapowiada się fascynująca walka na trasie biegu.
( 18 Lutego 2011)
PK w KN Tomek Pochwała 12-y w niedzielę w Szczyrku

W rozegranych dzisiaj w Szczyrku kolejnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej Tomasz Pochwała zajął 12 miejsce. Paweł Słowiok był19-y, Adam cieślar 27-y a Andrzej Zarycki34-y Pozostali Polacy uplasowali się na dalszych pozycjach. Po skokach Paweł Słowiok zajmował 3 lokatę Adam Cieślar był piaty a Tomasz Pochwała 7-y .
( 13 Lutego 2011)
PK w kombinacji norweskiej - Andrzej Zarycki - jedenasty w Sczyrku.

Zawodnik LKS Poroniec Poronin  Andrezj Zarycki zajął 11 miejsce podczas sobotniego konkursy PK w kombinacji norweskiej rozegranego w Szczyrku.
( 12 Lutego 2011)
Adam Cieślar Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej - Tomasz Pochwała vicemistrzem

Adam Cieślar zawodnik KS Wisła Ustronianka  wywalczył  na Wielkiej Krokwi i na trasach biegowych zakopiańskiego COS tytuł Mistrza Polski w kombinacji norweskiej. Srebro po zaciętym biegu zdobył Tomasz Pochwała  TS Wisła Zakopane/ AZS AWF Katowice , a brązowy medal tak jak na Średniej Krokwi przypadł  Mateuszowi Wantulokowi  AZS AWF Katowice.   W galerii fotoreportaż z  biegu.!!!
( 27 Grudnia 2010)
Mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej Andrzej Zarycki na najwyższym miejscu podium.

Andrzej Zarycki zwyciężył w rozegranych w Zakopanem Mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej. To pierwszy tytuł Mistrza Polski zawodnika LKS Poroniec. Drugi na mecie 10 km biegu był  Adam Cieślar a trzeci Mateusz Wantulok.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 22 Grudnia 2010)
Skład kombinatorów na Kuusamo i plan zimowych startów

W najbliższy piątek rusza Puchar Świata w kombinacji norweskiej. W fińskim Kuusamo zobaczymy także dwójkę Polaków – Adama Cieślara i Tomasza Pochwałę. Wiemy już także, gdzie na pewno będą w tym sezonie startować nasi kadrowicze.