Kinga Rajda i Kamila Karpiel najlepsze w pierwszych zimowych Mistrzostwach Polski kobiet
(żródło: A. Kosman PZN)

Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) w kategorii Juniorek i Kamila Karpiel (AZS Zakopane) w kategorii Młodziczek zwyciężyły w pierwszych w historii polskiego narciarstwa zimowych Mistrzostwach Polski kobiet w skokach narciarskich.     W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów
( 14 Marca 2015)
COC: Andrzej Stękała na podium w Niżnym Tagile!
(żródło: A.Karczewska PZN)

Andrzej Stękała osiągnął życiowy sukces w swojej sportowej karierze i w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Niżnym Tagile zajął znakomite drugie miejsce. Zwyciężył Słoweniec Anze Semenic, który wyprzedził naszego juniora o 4,4 punktu. Lokaty w czołowej "10: wywalczyli również: piąty Dawid Kubacki i siódmy Aleksander Zniszczoł.
Stoch i Żyła w najlepszej "10" konkursu w Oslo!

Kamil Stoch i Piotr Żyła w sobotnim konkursie Pucharu Świata na skoczni Holmenkollbakken w Oslo wywalczyli miejsca w najlepsze "10" zawodów. Kamil Stoch nie zdołał utrzymać drugiej pozycji zajmowanej po pierwszym skoku i ukończył konkurs na piątym miejscu, natomiast tuż za nim uplasował się skoczek z Wisły, dla którego szósta lokata jest najlepszym wynikiem w tym sezonie. Trzeci zwycięstwo z rzędu w zawodach Pucharu Świata odniósł Niemiec Severin Freund, który po dzisiejszym konkursie odskoczył rywalom w wyścigu o Kryształową Kulę.
PŚ Trzech Polaków punktuje w Trondheim!

Trzech reprezentantów Polski wywalczyło punktu w wieczornych zawodach Pucharu Świata w Trondheim. Najlepiej spisał się Kamil Stoch, który uplasował się na 12. miejscu. Oprócz niego punktowali 17. Klemens Murańka i 20. Piotr Żyła. Zwyciężył reprezentant Niemiec Severin Freund, który tym samym został nowym liderem Pucharu Świata.
( 12 Marca 2015)
Piotr Żyła w najlepszej "10" konkursu w Kuopio!

Piotr Żyła wywalczył miejsce w czołowej "10" wieczornego konkursu Pucharu Świata w Kuopio. Nasz zawodnik uzyskał 96,5 metra i zajął bardzo dobre, 10. miejsce. Zwyciężył reprezentant Niemiec Severin Freund.
( 10 Marca 2015)
Piotr Żyła na 18. miejscu w Pucharze Świata w Lahti

Austriak Stefan Kraft zwyciężył w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Severin Freund, natomiast trzecie miejsce zajął lider po pierwszej serii Norweg Anders Fannemel. Jedyny Polak w finałowej serii, Piotr Żyła zajął 18. miejsce.
( 8 Marca 2015)
Kubacki trzeci w Seefeld! Zniszczoł tuż za podium

Dawid Kubacki zajął dzisiaj trzecie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w austriackim Seefeld. Natomiast tuż za podium uplasował się drugi z Biało-Czerwonych - Aleksander Zniszczoł. Zwyciężył reprezentant Norwegi Daniel Andre Tande, który o trzy punkty wyprzedził swojego rodaka Kennetha Gangnesa.
COC: Kubacki i Zniszczoł najlepsi w Seefeld!

Reprezentanci Polski zdominowali zawody Pucharu Kontynentalnego w austriackim Seefeld i zajęli dwa najwyższe miejsca na podium. Zwyciężył Dawid Kubacki, który o 2,7 punktu wyprzedził Aleksandra Zniszczoła. Trzecie miejsce w sobotnim konkursie zajął Norweg Daniel Andre Tande.
( 7 Marca 2015)
PŚ w Lahti: Polacy tuż za podium w konkursie drużynowym

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch uplasował się tuż za podium w sobotnim konkursie drużynowym podczas Pucharu Świata w Lahti. Pewne zwycięstwo odnieśli mistrzowie świata z Falun - Norwegowie, drugie miejsce zajęła reprezentacja Niemiec, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy.
Piotr Żyła drugi w kwalifikacjach!

Piotr Żyła wywalczył drugie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Lahti. Nasz zawodnik uzyskał 129 metrów i uplasował się tuż za Norwegiem Andersem Jacobsenem, tracąc do niego zaledwie 0,6 punktu. Problemów z awansem nie mieli pozostali nasi reprezentanci - Jan Ziobro i Klemens Murańka, którzy zajęli odpowiednio ósme i 23. miejsce.
( 6 Marca 2015)
COC Krzysztof Biegun na szóstym miejscu w drugim konkursie

Krzysztof Biegun spisał się najlepiej z Biało-Czerwonych w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt, zajmując szóste miejsce. Zwyciężył reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande, który o 2,7 punktu wyprzedził reprezentanta gospodarzy – Andreasa Wanka.
( 28 Lutego 2015)
COC: Maciej Kot szósty w Titisee-Neustadt

Maciej Kot zajął szóste miejsce w pierwszym dzisiejszego dnia konkursie Pucharu Kontynentalnego, który rozegrany został w niemieckim Titisee-Neustadt. Zwyciężył reprezentant Norwegii Kenneth Gangnes, który o 3,9 punktu wyprzedził Słoweńca Jaka Hvale, natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Norwegów Daniel Andre Tande.
Skoczkowie z brązowym medalem mistrzostw świata!

Polscy skoczkowie w składzie: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch powtórzyli sukces z Mistrzostw Świata w Val di Fiemme i również w Falun w pięknym stylu wywalczyli brązowy medal w konkursie drużynowym. Mistrzami świata zostali reprezentanci Norwegii, natomiast srebro zdobyli Austriacy.
MŚ: Piotr Żyła dziewiąty na dużej skoczni w Falun!

Piotr Żyła okazał się najlepszym z Polaków w konkursie na dużej skoczni na Mistrzostwach Świata w Falun i wywalczył miejsce czołowej "10", zajmując dziewiątą lokatę. Złoto wywalczył reprezentant Niemiec Severin Freund, który w dzisiejszych zawodach zdeklasował rywali, wyprzedzając drugiego Gregora Schlierenzauera o ponad 22 punkty. Należy dodać, że Niemiec w finale ustanowił nowy rekord skocznie, uzyskując 135,5 metra. Natomiast brązowym medalistą został Norweg Rune Velta.
( 26 Lutego 2015)
MŚ Falun Klemens Murańka czwarty w kwalifikacjach!

Pięciu reprezentantów Polski zobaczymy w jutrzejszym konkursie na dużej skoczni na Mistrzostwach Świata w Falun. Polacy bez problemów przebrnęli kwalifikacje, a najlepiej z podopiecznych Łukasza Kruczka zaprezentował się Klemens Murańka, który po skoku na odległość 125,5 metra zajął czwarte miejsce. Zwyciężył Niemiec Richard Freitag.