Lukas Hlava wygrywa kwalifikacje do FIS Grand Prix w Wiśle
(żródło: A. Kosman PZN)

Skoczkowie narciarscy są już po pierwszych treningach i kwalifikacjach do zawód FIS Grand Prix odbywających się w Wiśle w dniach 2-3 sierpnia. Serię kwalifikacyjną do konkursu indywidualnego wygrał Lukas Hlava. Czech oddał skok o długości 132 metrów. W sobotnim konkursie, na belce startowej, pojawi się 12 Polaków.   W galerii fotoreportaż!!!!
( 2 Sierpnia 2013)
Maciej Kot i Mateusz Wantulok triumfują w Pucharze Prezesa PZN

Pierwsze tego lata zawody Pucharu Prezesa PZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zostały rozegrane na dużej skoczni w Wiśle Malince oraz trasie biegowej Istebnej-Kubalonki. Licznie zgromadzeni pod skocznią im. Adama Małysza kibice mogli oglądać triumf Macieja Kota, natomiast jako pierwszy nam mecie biegu zameldował się Mateusz Wantulok. Dla kadrowiczów był to pierwszy i ostatni sprawdzian w zawodach przed wyjazdem na konkursy FIS Grand Prix w Hinterzarten.    W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 20 Lipca 2013)
Polscy skoczkowie na Superfly w Tatralandii.

Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus, Kamil Stoch i Piotr Żyła  trenowali wolne spadanie w Superfly w Tatralandii.  Każdy ze skoczków odbył po kilkanaście dwuminutowych lotów w tunelu aerodynamicznym symulującym spadanie bez spadochrony z wysokości około 4 tysięcy metrów.   W galerii fotoreportaż.
( 12 Lipca 2013)
Maciej Kot Mistrzem Polski!

Maciej Kot po zaciętym i wyrównanym boju pokonał rywali i zdobył złoty medal Mistrzostw Polski rozgrywanych na skoczni dużej w Wiśle Malince. Zawodnik AZS Zakopane skoczył 131,5 oraz 132,5 metra i z notą 316,8 punktu nieznacznie wyprzedził Kamila Stocha i Piotra Żyłę.     W galerii fotoreportaż A. Kosman z konkursu !!!
( 27 Marca 2013)
AZS Zakopane najlepszą drużyną mistrzostw Polski
(żródło: A. Kosman PZN / )

Drużynowe mistrzostwo Polski na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zdobyła drużyna AZS Zakopane, była to rodzinna ekipa w składzie Grzegorz Miętus, Jakub Kot, Krzysztof Miętus i Maciej Kot. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna KS Wisły Ustronianki z najdalej skaczącym w konkursie Piotrem Żyłą. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna TS Wisła Zakopane.  W galerii fotoreportaż z  Mistrzostw!!!!
( 26 Marca 2013)
Finał PŚ w Planicy: Jurij Tepes wygrywa konkurs a Stoch na podium PŚ!

Jurij Tepes wygrał finałowy konkurs Pucharu Świata w Planicy, Słoweniec oddał skoki na odległość 217 i 214 metrów, za co otrzymał notę 425,5 punktu. Dla Tepesa to pierwsze zwycięstwo w karierze. W  ostatnim w sezonie konkursie skoków Piotr Żyła zajął piąte miejsce a Kamil Stoch był ósmy. Wystarczyło to jednak Skoczkowi z Zębu do utrzymania trzeciej lokaty w klasyfikacji końcowej PŚ.
( 24 Marca 2013)
Drużyna polskich skoczków na czwartym miejscu w Planicy

Drużyna polskich skoczków w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Kamil Stoch zajęła czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata w Planicy. Najdłuższy skok w naszej ekipie oddał Stoch - 221,5 metra. Na słoweńskiej skoczni do lotów najlepsi byli dziś gospodarze, którzy o 10,7 punktu wyprzedzili Norwegów; trzecie miejsce zajęli Austriacy. Polakom do podium zabrakło zaledwie 3,5 punktu.
( 23 Marca 2013)
Piotr Żyła na podium Pucharu Świata w Planicy

Piotr Żyła nie zwalnia tempa na koniec sezonu. Po zwycięstwie w Pucharze Świata w Oslo  przyszła pora na kolejne podium - tym razem w Planicy. Nasz reprezentant zajął  w piątkowym konkursie trzecie miejsce, ustępując pola tylko Gregorowi Schlierenzauerowi i Peterowi Prevcowi.
PŚ w Planicy: Jacobsen najlepszy w kwalifikacjach

Anders Jacobsen okazał się najlepszym w serii kwalifikacyjnej przed jutrzejszym konkursem Pucharu Świata w Planicy. Norweg uzyskał 211 m i za swój skok otrzymał 199,6 pkt. Maciej Kot za skok o dł.  205, 5 m otrzymał notę 188,1 pkt i zajął 10 miejsce
( 21 Marca 2013)
Szczyrk gościł Ogólnopolskie Spotkania UKS-ów w skokach i kombinacji

Na skoczniach kompleksu Skalite w Szczyrku oraz na trasie biegowej w Istebnej-Kubalonce rozegrane zostały Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. To mistrzostwa Polski Juniorów C, D, E, młodziczek i juniorek.    Aż siedem mistrzowskich tytułóow zdobyli zawodnicy z Podhala.
( 17 Marca 2013)
PŚ w Oslo: Żyła i Schlierenzauer wygrywają!

Absolwent zakopiańskiej ZSMS Piotr Żyła i  Austriak Gregor Schlierenzauer zajęli ex aequo pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata na skoczni Holmenkollen (HS-134) w Oslo. Dla Piotrka to pierwsze zwycięstwo w PŚ, a zarazem pierwsze miejsce na podium.
PS w Trondheim. Kamil Stoch wygrywa drugi raz z rzędu!

Mistrz świata znów wygrywa w Pucharze Świata. Do wtorkowego zwycięstwa w fińskim Kuopio dziś Kamil Stoch dołożył kolejne - tym razem w norweskim Trondheim. To jubileuszowe 50. zwycięstwo Polaka w zawodach tej rangi (siódme Kamila Stocha). Bardzo dobre skoki oddał także Piotr Żyła, zajmując dziewiąte miejsce. W klasyfikacji generalnej Stoch awansował na podium!
( 15 Marca 2013)
Piotr Żyła wygrywa kwalifikacje w Trondheim

Piotr Żyła zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Trondheim, uzyskując odległość 140 metrów. Polakowi zabrakło zaledwie metra do wyrównania rekordu obiektu. Z kolei na treningach znakomicie prezentował się Kamil Stoch, który w obu seriach był najlepszy.
( 14 Marca 2013)
Kamil Stoch wygrywa w Pucharze Świata w Kuopio!

Po raz pierwszy w tym sezonie Polak stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich! Kamil Stoch odpalił prawdziwą bombę już w pierwszej serii, w której uzyskał aż 135 metrów, a w drugiej próbie bez trudu obronił się przed atakiem rywali. Walka o podium w klasyfikacji generalnej trwa.
( 12 Marca 2013)
PŚ w Lahti: Freitag wygrywa, Stoch i Kot w czołówce

Richard Freitag wygrał konkurs Pucharu Świata w Lahti, Niemiec oddał skoki na odległość 126,5 i 128,5 metra, za które otrzymał notę 274,2 punktu.  Kamil Stoch drugi po pierwszej serii zajął ostatecznie piąte miejsce a Maciej Kot był szósty.