Kamil Stoch trzeci w kwalifikacjach w Willingen
(żródło: A. Kosman PZN)

Polscy skoczkowie w komplecie awansowali do wieczornego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Willingen. W kwalifikacjach cała piątka zajęła miejsca w czołowej trzydziestce. Najpiękniej latał lider naszej kadry - Kamil Stoch. 132,5 metra dało mu trzecie miejsce. W gronie najlepszych kwalifikacje ukończył także Aleksander Zniszczoł - 131,5 metra i siódma lokata. Walka o pucharowe punkty rozpocznie się już o 18:00.
( 30 Stycznia 2015)
Maciej Maciusiak ogłosił skład na COC w Zakopanem
(żródło: A.Karczewska PZN)

Po treningach w Szczyrku trener Maciej Maciusiak ogłosił skład polskiej Kadry na najbliższe zawody Pucharu Kontynentalnego, które w ten weekend odbędą się w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi o punkty powalczy sześciu Biało-Czerwonych: Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Krzysztof Biegun, Krzysztof Miętus oraz powracający do rywalizacji w zawodach tej rangi Tomasz Byrt.
( 28 Stycznia 2015)
COC: Klemens Murańka zdecydowanym zwycięzcą w Planicy!

Klemens Murańka zdeklasował rywali i pewnie zwyciężył w niedzielnym, jednoseryjnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Polak skoczył 141,5 metra i o 11 punktów wyprzedził reprezentanta gospodarzy - Jaka Hvale. Na miejscach w czołowej "10" uplasowali się jeszcze trzej nasi reprezentanci: 4. Stanisław Biela, 6. Bartłomiej Kłusek i 10. Stefan Hula. Kolejne punkty wywalczył również Krzysztof Miętus, natomiast z pucharowymi punktami z powodu dyskwalifikacji pożegnał się Andrzej Stękała.
( 25 Stycznia 2015)
Kamil Stoch drugi w Pucharze Świata w Sapporo!

Kamil Stoch wywalczył dzisiaj w zawodach Pucharu Świata w Sapporo drugie podium w tym sezonie. Nasz mistrz w pięknym stylu zajął drugie miejsce w konkursie, przegrywając ostateczny triumf z reprezentantem Czech - Romanem Koudelką. Po raz kolejny punkty wywalczyło pięciu naszych reprezentantów.
COC: Murańka i Hula w najlepszej szóstce konkursu w Planicy

Pięciu naszych reprezentantów wywalczyło kolejne punkty w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Klemens Murańka, który tuż za podium ukończył sobotni konkurs w Planicy. Na miejscu w czołowej "10" uplasował się również Stefan Hula, który zajął szóstą pozycję. W zawodach zwyciężył reprezentant gospodarzy - Anze Lanisek.
( 24 Stycznia 2015)
Kamil Stoch siódmy w Pucharze Świata w Sapporo

Pięciu polskich skoczków narciarskich wywalczyło dziś punkty Pucharu Świata, zajmując miejsca w czołowej trzydziestce konkursu w japońskim Sapporo: Piotr Żyła, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro oraz najlepszy z Polaków w sobotę - Kamil Stoch. Lider naszej kadry uplasował się na siódmym miejscu. Po raz pierwszy w tym sezonie triumfował Słoweniec Peter Prevc. Duży awans w serii finałowej zanotował Piotr Żyła, który dzięki skokowi na odległość 130 metrów ukończył rywalizację na 16. pozycji.
PK: Udany debiut Kingi Rajdy w Falun
(żródło: A. Karczewska PZN)

Kinga Rajda poprawiła swoją lokatę z sobotniego konkursu i w niedzielę po dwóch dobrych skokach zajęła 16. miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Falun. Druga z Polek – Joanna Szwab zajęła 15. pozycję. Zwyciężyła natomiast Kanadyjka – Taylor Henrich.
( 20 Stycznia 2015)
Skład kadry na zawody Pucharu Świata w Sapporo

Po dzisiejszych treninagach na Wielkiej Krokwi. trener Łukasz Kruczek podał skład kadry na najbliższe zawody Pucharu Świata w skokach w Sapporo.  Do Japonii pojadą:Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki, Jan Ziobro oraz Maciej Kot.
PŚ w Zakopane . Wypowiedzi pokonkursowe zwycięzców

"  Przed konkursem w Zakopanem marzyłem żeby tutaj z wami zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego i to się mi spełniło" powiedział Kamil Stoch po ceremonii dekoracji zwycięzców niedzielnego konkursu skoków. A jak oceniali zawody w Zakopanem  zwycięzcy poniżej.
( 18 Stycznia 2015)
Kamil Stoch pierwszy w Zakopanem

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Polak po pierwszej serii znajdował się na prowadzeniu ale różnice punktowe były bardzo niewielkie. W drugiej serii potwierdził swoją świetną dyspozycję i sięgnął po puchar za pierwsze miejsce. Drugi był Austriak Stefan Kraft a trzeci Niemiec Severin Freund.     W galerii obszerny fotoreportaż z zawodów
PŚ w Zakopanem Niemcy wygrywają konkurs drużynowy Polacy na 5 miejscu

Niemcy: Severin Freund, Michael Neumayer, Marinus Kraus i Richard Freitag  wygrali sobotni drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach. Drugie miejsce przypadło Austriakom a trzecie  miejsce zajęli Słoweńscy skoczkowie. Polacy Kamil Stoch,  Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła zajęli piąte miejsce    W galerii fotoreportaż z treningu  i konkursu!!!
( 17 Stycznia 2015)
Puchar Świata w Zakopanem wiatr rodaje karty

Z powodu silnego wiatru osiągajacego w  porywach nawet 20 m /s zaplanowane na godz 11,00 treningi na Wielkiej Krokwi zostały przesunięte na godz 15,00 , bezpośrednio po nich odbedzie sie konkurs drużynowy, Kwalifikacje do rywalizacji indywidualnej przeniesiono na niedzielę i zostaną one rozegrane bezpośrednio przed konkursem.
Puchar Świata w Zakopanem. Odwołane treningi i kwalifikacje

Niestety wiatr pokrzyżował plany organizatorów zakopiańskiego Pucharu Świata w skoakch narciarskich . Silne podmuchy osiągające w porywach 50 km na godzinę uniemożliwiły przeprowadzenie serii treningowych oraz kwalifikacji.   Kilka fot ze skoczni
( 16 Stycznia 2015)
PS w Wiśle wywiad z Adamem Małyszem
(żródło: K. Koczwara PZN)

Niespodziewanym gościem podczas zawodów Pucharu Świata w Wiśle był utytułowany mieszkaniec miasta, wybitny polski skoczek i patron skoczni w Malince – Adam Małysz. Po awarii samochodu, która przydarzyła się Małyszowi podczas startu w tegorocznym rajdzie Dakar, sportowiec wcześniej wrócił do kraju, dzięki czemu mógł uczestniczyć w zawodach w Wiśle.
PŚ w Wiśle:Stefan Kraft wygrywa konkurs Pucharu Świata w Wiśle

Czwartkowy konkurs Pucharu Świata w Wiśle zakończył się po pierwszej serii wygraną Austriaka Stefana Krafta. Tym sam skoczek wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, uplasował się na 15 pozycji. W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów!!!